У четвер 12 травня у Києві почалася сильна гроза. Негода пошкодила лінії електромережі, через що у деяких районах зникло світло, повідомляють Патріоти України.
Найприкріше, вітер зламав старовинне дерево на початку Андріївського узвозу, в садибі Національного музею історії, звідки і починався Київ.
За легендою цю липу 1635 року посадив митрополит Київський Петро Могила, очільник помісної Церкви, котра в ті часи окормляла всіх православних Речі Посполитої.
Дерево отримало статус ботанічної пам'ятки природи місцевого значення. Обхват стовбура - 5 метрів. Воно стало одним з головних туристичних об'єктів Княжої (Старокиївський) гори та "міста Володимира". За найбільш сміливими припущеннями фахівців, вік липи перевищує 800 років, відповідно вона могла пережити монгольську навалу 1240 року, коли орда Батия після затятого штурму сплюндрувала Київ, а Десятинна церква поховала під своїми уламками останніх захисників.
Фахівці КО "Київзеленбуд" спільно з арбористом обстежать пам'ятку природи й нададуть детальну інформацію про пошкодження. Сподіватимемось, дерево виживе і милуватиме очі та серця ще не одного покоління українців.
Очевидці поширюють наслідки грози у Києві соціальними мережами. У багатьох районах столиці обламані дерева, тож киян закликали бути обережними. Також через обвалені дерева постраждало багато машин, а подекуди й фасади будівель.
Тим часом Київські регіональні електромережі ДТЕК повідомили про численні обриви електромереж в області. Жителів Київщини попросили не наближатися до обірваних дротів ближче ніж на 8 метрів.
У мешканців трьох районів столиці через негоду може бути відсутнє світло. Так, через дощ та шквальний вітер відключились високовольтні лінії, що живлять 100 тисяч клієнтів столиці в Оболонському, Подільському та Святошинському районах. Наразі більшість клієнтів підживили з резерву. Втім, ще 19 тисяч клієнтів залишаються знеструмленими.
Деколи легке погіршення самопочуття не викликає серйозних побоювань. Тому люди не поспішають звертатися до лікаря. Читайте в матеріалі ТСН.ua, які симптоми організму не варто ігнорувати, передають Патріоти України. Не ігноруйте зміни в своєму організмі...
У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...