Група вчених з Австралії працює над створенням надточного лазерного променя для переміщення в просторі блискавок. Про це повідомляє ВВС News, передають Патріоти України.
Для розробки своєрідного телепорту є вагомі причини: удари блискавок стали основною природною причиною масових лісових пожеж в Австралії і все частіше призводять до загорянь у США.
Якщо вчені навчаться переміщати блискавки в безпечне місце, це може врятувати не тільки безліч життів, а й природні екосистеми і майно.
У новій системі лазерний промінь дзеркально відтворює процес виникнення блискавки, прокладаючи шлях і намічаючи мішень для електричного розряду. Блискавка розглядається лише як потужний електричний розряд, вона виникає між позитивно зарядженою землею і негативно зарядженою точкою в грозовій хмарі.
Фізик з Університету Нового Південного Уельсу в Канберрі, уродженець Твері, Андрій Мірошниченко порівняв винахід з ручкою або ниткою, яка може вести електричний заряд з відхиленням не більше десятої частки товщини людської волосини.
При цьому фізик зазначив, що вчені тільки починають розуміти, що означає ця нова технологія.Лазерний промінь, над яким працюють дослідники, виконує роль покажчика цілі для електричного розряду, а провідниками виступають графенові мікрочастинки. Графен – винайдена в 2004 році двовимірна модифікація вуглецю, який вважається одним з найперспективніших матеріалів для наноелектроніки.
У польових умовах випробування системи нагріву повітря за допомогою лазера і управління блискавками поки не проводилися. Однак експерименти в лабораторії, в ході яких були створені умови грозового неба, вказують на те, що використання такого “телепорту” буде не дуже складним.
Нова технологія, як планують вчені, повинна працювати на великих відстанях і не вимагає особливої потужності променя, що робить всю систему точною, доступною і нескладною в збірці.
Винахід представляє особливу цінність, тому що можливість контролювати електронний заряд може стати в нагоді в багатьох сферах. Наприклад, за допомогою цієї технології можна було б видаляти ракові пухлини без інвазивної хірургії.
Рідкісний амулет віком 1600 років, знайдений археологами у стародавньому місті Адріанополіс (європейська частина сучасної Туреччини.-ПУ), містить зображення Соломона, який перемагає диявола. Ця знахідка апелює до вилучених з канонічної Біблії віршів, д...
Волейболіст Андрій Оробко розповів про причини, через які він не повернувся до України після єврокубкового матчу. Спортсмен зазначив, що на його вирішення вплинули проблеми з командою, включаючи втрату ключових гравців та дії керівництва клубу, передаю...