Звичку засинати під час фільму чи серіалу мають багато людей. Когось це може цілком влаштовувати.
Але якщо хочете, щоб сон не заважав біля екрана, можна дослухатись до порад фахівців, пише GQ.
Професор психіатрії та поведінкових наук Каліфорнійського університету в Сан-Франциско Арік Пратер застерігає від снодійного впливу на організм алкоголю.
"Якщо у вас є додатковий келих вина, щоб подивитися фільм вночі, краще обрати трилер, щоб не заснути", ‒ вважає Пратер.
Велика, жирна піца, ймовірно, не ідеальний варіант, якщо ти хочеш бути пильним під час перегляду фільму, вважає психолог з питань безсоння Брітні Джонс.
"Твоє тіло має таку реакцію розслаблення, яка може статися після того, як ти з'їдаєш важку їжу. Я рекомендую замість цього погодитися на легші харчі, вибрати, наприклад, м'ясну нарізку", – каже Джонс.
Брітні Джонс вважає, що коли дивитесь фільм на тому ж дивані, де зазвичай спите, найімовірніше, сон завадить додивитися стрічку до кінця.
"Твоє тіло може бути навчене визнавати це місце улюбленим для відпочинку", – каже Джонс.
Психологи кажуть, що ваше ліжко ‒ найгірше місце у домі для перегляду фільмів.
"Ми хочемо спробувати зробити ліжко святилищем сну. Сну та сексу", ‒ наголошує професор Пратер.
Природно, що людина, яка зазвичай недосипає, не зможе ввечері додивитися фільм до кінця.
Психолог Брітні Джонс радить відпочити напередодні ввечері й позбутися основних причин недосипання.
Пульт варто тримати біля себе, щоб у будь-який момент поставити фільм на паузу. Можна робити часті перерви під час перегляду фільму. Якщо відчуваєте, що дуже хочеться спати, можна увімкнути паузу, пройтись на кухню ‒ випити води.
Позбавляти себе сну навіть для перегляду найцікавішого фільму не варто, вважає експертка зі сну Центру хронобіології у Швейцарії Крістін Блюм.
"Я б не намагалася не спати. Дайте своєму тілу те, що йому, очевидно, відчайдушно потрібно", – наголосила Блюм.
На думку фахівців, часті засинання під час перегляду фільмів можуть бути ознакою недіагностованих проблем зі здоров'ям, наприклад, апное уві сні.
"Якщо це відбувається постійно та в інших ситуаціях, особливо вдень після нічного сну, який ви вважаєте нормальним, варто звернутися до лікаря", – каже Пратер.
У Бюджетній резолюції на 2025−2027 роки передбачено, що наступного року мінімальна зарплата зросте з 8000 до 8688 грн, що позначиться і на соцвиплатах. Так, передбачається, що, зокрема мінімальна пенсія збільшиться з 2361 до 2564 грн, передають Патріот...
Одесу накрила буря. Сильний вітер повалив дерева в різних частинах міста. Місцеві пабліки публікують наслідки негоди, передають Патріоти України. Місцеві мешканці повідомляють, що вітер обриває електропроводи, гілки летять на дороги й тротуари. Водноча...