Нічого свого, все крадене! Як у СРСР "копіювали" західні хіти: Топ пісень, відомих усім (відео)

Популярні пісні, які стали хітами в СРСР, були вкрадені за кордоном і називалися ніяк інакше, як "народна" пісня. Яскравим прикладом стала композиція Girl групи Beatles. Її абсолютно безкоштовно крутили по всьому союзу, називаючи англійською народною, передають Патріоти України.

Однак це далеко не все: найчастіше радянські композитори привласнювали собі авторство зарубіжних пісень. Автором композиції "Самовар", яку виконував Лонід Утьосов, насправді виявилася 16-річна Фанні Гордон-Квятковкая, яка написала Фанні Гордон-Квятковкая в Варшаві. Текст написав директор варшавського кабаре Анджей Власт. Пізніше Фанні запропонували записати її з російським текстом для емігрантів. СРСР визнав плагіат лише в 1970-х роках і заплатив автору аж 9 рублів гонорару.

Автором "Синьої пісні" під назвою One Way Ticket To The Blues є американці Ханк Хантер і Джек Келлер. В СРСР її перепел ансамбль "Співаючі гітари" зі словами Альберта Азизова.

Одна з найзнаменитіших пісень Едіти П'єхи "Місто дитинства" називається Green Fields. Композицію в 1950-х роках написала американська група Easy Riders. Слова для П'єхи написав поет Роберт Рождественський. Пісню на пластинках співачки назвали "шотландською народною".

Пісню "Вернісаж" в 1975 році написав Хуліо Іглесіас. Називалася вона "A Veces Tu, A Veces Yo" ("Іноді ти, іноді я..."). Через 11 років пісню переспівали Лайма Вайкуле і Валерій Леонтьєв вже під назвою "Вернісаж" і з авторством Раймонда Паулса.


Хіти тижня. "Він взяв провину на себе": Джигурда розповів, хто сидів за кермом авто Єфремова в момент ДТП, і опублікував відеодоказ

четвер, 24 вересень 2020, 20:00

Російський актор Нікіта Джигурда заявив, що за кермом автомобіля Михайла Єфремова, якого засудили до 8 років колонії за смертельну ДТП у центрі Москви, перебувала його колега Дар'я Білоусова. За його словами, артист взяв її провину на себе і заборонив ...

Втрутилися у конфлікт: У Києві на території Олімпійського коледжу побили поліцейських

четвер, 24 вересень 2020, 19:58

За цим фактом відкрито кримінальну справу за статтею «хуліганство». Зазначається, що сьогодні, 24 вересня, вдень на території коледжу імені Івана Піддубного виникла конфліктна ситуація під час візиту ліквідаційної комісії. «Правоохоронці втрутилися в с...