Дослідники з Мюнхенського технічного університету відкрили найгіркішу речовину на планеті, яка настільки гірка, що її смак можна відчути навіть у 106 ваннах води. Науковці з’ясували, що гриб Amaropostia stiptica містить молекули, які викликають надзвичайну гіркоту. У народі цей гриб відомий як гіркий трутовик. Попри різкий смак, він не завдає шкоди здоров’ю. Однак споживати цей гриб цілком неможливо, через що його тривалий час вважали неїстівним, передають Патріоти України з посиланням на sat.net.ua.
Саму гіркоту спричиняє речовина олігопорин D, яка активує рецептор TAS2R46. Він дає змогу відчути гіркий смак навіть за мінімальної концентрації — лише 63 мільйонних грами на літр. Дослідники із Шанхайського технологічного університету нещодавно виявили, що рецептор TAS2R46 також активується смертельно небезпечною отрутою стрихніном.
Раніше науковці вважали, що відчуття гіркоти — це еволюційний механізм, який допомагав розрізняти їстівні й неїстівні рослини та гриби. Проте дослідження рядовки гіркої показало, що це просте пояснення далеке від дійсності.
Наприклад, смертельно отруйна бліда поганка має горіховий смак, а безпечний гіркий трутовик викликає сильну відразу. Окрему увагу дослідницька група приділила тому, що смакові рецептори, які визначають гіркий смак, розташовані не лише на язиці — їх також виявили в шлунку, кишківнику й навіть на шкірі. Однак точні функції цих рецепторів досі не встановлені.
Провідний автор дослідження доктор Майк Беренс зазначив, що ці рецептори могли виконувати різні завдання в різних органах, а не тільки захищати від отрути. Ба більше, у різних тварин ці рецептори можуть працювати по-різному.
«Люди не є основними споживачами грибів. Їх їдять багато інших хребетних і безхребетних тварин, і їхні рецептори можуть краще розпізнавати токсичні гриби від нетоксичних», — сказав дослідник.
За даними бази BitterDB, сьогодні відомо понад 2400 гірких молекул. Більшість із них виділили з квітів або створили штучно. Речовини з грибів, такі як олігопорин D, досі досліджені недостатньо.
Нагадаємо, нещодавно дослідники зі швейцарської лабораторії Empa розробили мікробні паливні елементи на основі грибів, які генерують електроенергію. Ця інноваційна технологія може живити датчики температури в сільському господарстві та екологічних дослідженнях.
Нацполіція затримала учасників злочинної групи, яка здійснювала контрабанда кокаїну з Гондурасу на 8 000 000 грн щомісяця. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України, передають Патріоти України. У поліції зазначили, що логістичний маршру...
Біотехнологи розробили ефективний антидот, здатний нейтралізувати дію отрути 19 особливо небезпечних видів змій, включаючи королівську кобру. Нова сироватка поєднує вже відомий препарат вареспладіб зі специфічними антитілами, отриманими з крові америка...