На Одещині зафіксували перший укус павука-каракурта. Постраждав чоловік, його відправили до Болградської лікарні. Про це повідомляє місцеве видання "Махала", передають Патріоти України.
Зазначається, що по допомогу до медиків звернувся чоловік. Він розповів, що працював у полі та відчув біль та побачив, що його вкусив павук.
"Після детального опису павука, якого бачила людина, ми встановили, що це — каракурт. Зараз стан чоловіка середнього ступеня тяжкості, він перебуває під спостереженням у реанімаційному відділенні, щоб не пропустити жодних ускладнень. Щодо наявності сироватки, то її немає, як і по всій Україні", — прокоментувала заступниця генерального директора КНП "Болградська ЦРЛ" Катерина Ніколаєва.
Вона додала, що якщо десь з’явиться інформація про появу сироватки, медзаклад її одразу ж придбає.
"Звертаю увагу жителів, якщо вас вкусив павук, то краще одразу звертатися до лікаря, або в приймальне відділення, бо укус павука дуже небезпечний", — сказала вона.
Отрута каракурта має токсичну дію на центральну та периферичну нервову систему, викликає отруєння всього організму та може призвести до смерті.
Після укусу на шкірі з’являється маленька червона цятка, що швидко блідне. Спочатку людина відчуває біль у місці укусу, потім іде запаморочення, біль у м'язах, задишка, підвищена пітливість і температура, а також неритмічне серцебиття і з'являється страх смерті. У найгіршому випадку може статися параліч дихальних м'язів, і людина помре від того, що не зможе дихати.
Раніше цей вид павука існував тільки вздовж узбережжя Чорного та Азовського морів. Але за останні 10 років географія розповсюдження каракурта з південних областей України поширилася на Кіровоградську, Дніпропетровську та Харківську області.
За оцінкою фахівців, павуки ніколи не нападають першими та без причини.
Після укусу на шкірі з’являється маленька червона цятка, що швидко блідне. Укус каракурта може викликати психічну неврівноваженість у людини, пекучий біль, який за 15-30 хвилин розповсюджується по всьому тілу. У потерпілого виникає біль в області живота, слиновиділення і потовиділення, порушення роботи серця, ускладнення дихання.
Павуки зазвичай активізуються в спекотну та посушливу погоду — саме такі умови найсприятливіші для цього виду.
Уперше в історії Україна стала бронзовим призером чемпіонату світу з футзалу, розгромивши Францію з рахунком 7:1. Про це повідомила Асоціація футзалу України у своєму Facebook 6 жовтня 2024 року, передають Патріоти України. . "Україна — третя в світі!...
Стосовно повідомлення про нібито пропозицію Зеленського визнати за росією окуповані території в обмін на... "гарантії НАТО". Тепер про критичне. Financial Times пише, що Зеленський привіз на Захід пропозицію де факто погодитись із окупацією українських...