Після заяв Ілона Маска про те, що він хоче доставити землян на Марс менш ніж за 10 років і побудувати там місто, експерти почали думати про те, як Червона планета вплине на організм людини. Адже життя в умовах марсіанської гравітації протягом тривалого часу змінить землян, передають Патріоти України.
Засновник компанії OsteoStrong, яка спеціалізується на здоров’ї кісток, Кайл Загродзкі припустив, що люди навіть можуть розвинутися в новий підвид. Він пояснив, що марсіанське середовище може підштовхнути людський вид еволюціонувати до нових версій своїх "кузенів-землян" з витягнутими кінцівками та одутлими обличчями, які сформуються через 5, 10 і 50 років після перебування на Червоній планеті.
За словами Кайла Загродського, спочатку астронавти, які полетять на Марс, почуватимуться досить добре, оскільки нижчий рівень гравітації зменшує вагу їхніх кісток і суглобів. "Нові прибулі матимуть величезну фізичну перевагу в короткостроковій перспективі. Доки їхні кістки та м’язи не відрегулюються", – сказав він.
Адже на Марсі близько 38% земної гравітації. І це буде мати чималий вплив на організм людини.
Оптимістичні оцінки Стенфордського дослідження 2020 року показали, що астронавти під час трирічної місії на Марс втратять третину щільності своїх кісток. І приблизно у половини з них може розвинутися остеопороз. А першою помітною зміною стане подовження хребта.
За словами Кайла Загродзкі, короткотривале перебування на Червоній планеті не матиме сильного впливу на організм людини. "Крім зміни у розподілі жиру, яка з часом може виглядати все більш дивною, ми, ймовірно, не побачимо значних зовнішніх фізичних змін у дорослих, які збираються відвідати Марс на короткий проміжок часу", – розповів науковець.
Проте якщо грандіозні плани Ілона Маска з колонізації Марсу таки реалізуються і люди залишаться на Червоній планеті на роки, зміни можна буде побачити навіть на їхньому обличчі. "Першими змінами, які ми побачимо, будуть зміни в розподілі жиру, що зробить обличчя більш пухким. Нове покоління, яке ростиме на Марсі від народження, виглядатиме зовсім інакше, особливо після статевого дозрівання", – зазначив Загродзкі.
Експерт також наголосив, що без впливу земної гравітації люди на Марсі будуть значно слабшими за всіма напрямками: розвиток кісток, м’язів і серцево-судинної системи буде значно ускладнений і ще спричинить серйозні захворювання.
"М’язи використовуються не лише для сили. Вони також містять рецептори інсуліну, які мають вирішальне значення для регулювання рівня глюкози в крові. Слабкі, недостатньо розвинені м’язи, швидше за все, матимуть менше рецепторів інсуліну. І я думаю, що діабет другого типу буде однією з багатьох серйозних проблем, з якими зіткнуться марсіани", – припустив Кайл Загродзкі.
Колишній голова Національного космічного агентства України, який став космічним підприємцем Володимир Усов сказав, що для колонізації Марса землянам будуть потрібні генетично модифіковані астронавти. Він зазначив, що людська біологія стримує від колонізації інших планет.
Усов вважає, що приватна промисловість і вчені повинні більше інвестувати в адаптацію людської біології для космосу. За його словами, без цього фактору довготривалі космічні подорожі будуть практично неможливі.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...