Британська компанія Pulsar Fusion уклала партнерську угоду з американською компанією Princeton Satellite Systems з метою створення термоядерного ракетного двигуна та ракети, здатної долетіти до Марса за 30 днів. Головним інструментом у роботі стане штучний інтелект, який вивчатиме фізику плазми у двигуні та допомагатиме оптимізувати його конструкцію.
Британська Pulsar Fusion відома своєю тягою до «зелених» технологій — вона розробляє ракетний двигун на пальному з відходів пластику. Але другою метою собі компанія поставила створення термоядерного ракетного двигуна. Загалом, це теж «зелений» напрямок у ракетобудуванні та загалом в енергетиці. Проте разом із Princeton Satellite Systems британці займатимуться вдосконаленням американських розробок, а не своїх власних. Зокрема, вони будуть аналізувати фізику плазми в установці Princeton field-reversed configuration версії 2 (PFRC-2).
Установка PFRC запропонована на початку нульових років у Прінстонській лабораторії фізики плазми. Вона реалізує ідею зверненої магнітної конфігурації. Термоядерна плазма високого тиску утримується всередині двигуна за допомогою магнітної пастки, а холодне паливо у вигляді тієї ж плазми (іонів та електронів) обтікає гаряче ядро і насичується його енергією, після чого виривається з величезною швидкістю через електромагнітні дюзи.
Компанія Princeton Satellite Systems за 20 років освоїла низку державних грантів, включаючи фінансування NASA. У перспективі намічено створення установок PFRC-3 та PFRC-4 до 2025 року. Остання має отримати реакцію синтезу, після чого буде запущено процес створення льотного прототипу. Зважаючи на все, вони будуть створюватися за матеріалами спільних досліджень з Pulsar Fusion.
“Ми вважаємо, що термоядерні двигуни будуть продемонстровані в космосі за десятиліття до того, як ми зможемо використовувати термоядерний синтез для отримання енергії на Землі”, – упевнений засновник і генеральний директор компанії Pulsar Fusion Річард Дінан (Richard Dinan).
Термоядерний двигун, що розробляється компаніями, розмірами з мікроавтобус зможе розганяти 10-т космічний корабель до 500 тис. миль на годину або 223,5 км/с. З такою швидкістю до Марса можна було дістатися приблизно три доби, під час його максимального зближення з Землею, або до Титана (супутник Сатурна) за два місяці. Однак це максимальна швидкість, і до того ж потрібен час на розгін та гальмування.
На гірськолижному курорті Драгобрат загинула 28-річна лікарка-дерматолог з Волині Катерина Ігнатьєва. Вона приїхала відпочивати з друзями та вперше стала на лижі. Попередньо, причиною трагедії стало неправильне користування підйомником, передають Патрі...
Батьки хлопчика, якого звуть Сяосян, звернулися до лікарів зі скаргами на утруднене дихання дитини. Під час медичного огляду маленький пацієнт викашляв 12-сантиметрову живу п'явку, тим самим шокувавши медиків, передають Патріоти України з посиланням на...