Тарифи на електроенергію для побутових споживачів можуть зрости вже дуже скоро. Точної дати в уряді поки що не називають, але вже розробляються механізми формування нових тарифів. Оскільки суми в платіжках зростуть, важливо вже зараз зробити всі необхідні кроки, які в майбутньому допоможуть заощадити на оплаті, передають Патріоти України.
Як заощадити на споживанні електроенергії
Якщо ввести в звичку деякі елементарні дії вдома, то після певного часу ви побачите результат.
Виймайте пристрої з розетки після використання. Це стосується зарядних шнурів, дротів телевізорів, приставок та ноутбуків. Навіть у вимкненому режимі вони споживають електроенергію.
Якщо є альтернатива, краще користуйтеся ноутбуком, ніж комп'ютером. Ноутбуки споживають у середньому від 20 до 50 Вт електроенергії, а настільні комп'ютери – від 60 до 200 Вт. І ще обов'язково від'єднуйте ноутбук і докстанцію від джерела живлення після повної зарядки.
Нічний тариф на електроенергію дешевший за денний. Тому переносіть прання та миття посуду в посудомийних машинах на ніч. Заощадити також допоможе запуск пральної машини на меншій потужності, наприклад прання на 30 або 40 градусах, а не на 60-90. Якщо в будинку електричне опалення, його рекомендується вимикати вранці і ввечері, а вмикати обігрів на ніч.
Звичайні лампи розжарювання замініть на енергозберігаючі, якщо досі цього не зробили. Енергозберігаючі лампи споживають енергії приблизно на 80% менше традиційних, а служать у 8-10 разів довше. Безкоштовно обміняти старі лампи на нові економні, як і раніше, можна на Укрпошті. Нагадаємо, одна людина може обміняти 5 лампочок.
У пікові години споживання (з 7:00 до 9:00, 19:00-22:00) рекомендується мінімізувати використання таких електроприладів:
Вже понад добу рятувальники продовжують розбирати завали після масованої ракетної атаки Росії на Київ. Крім людей, з-під завалів діставали й пухнастих котиків, а також – їжачка, зазначають Патріоти України. . Знімки врятованих опублікували у Державній...
Шахраї, щоб заволодіти грошима громадян або отримати доступ до їхніх персональних даних, використовують різні «чутливі теми» для людей, в тому числі й тему війни, передають Патріоти України. Зокрема, власникам карток «ПриватБанку» аферисти повідомляють...