Російські окупанти перетворили дитячий табір "Променистий" у Бучі на місце для катувань і страт. Туди вони звозили мирних жителів на допити. Українець Віктор Ситницький розповів іноземним журналістам, що він пережив у катівні окупантів і як йому вдалося уникнути розстрілу. Розповідь чоловіка публікує ВВС, передають Патріоти України.
Жителя Київщини Віктора Ситницького російські окупанти схопили на вулиці на початку березня. Йому зв'язали руки і натягли шапку на очі, щоб він не бачив, куди його тягнуть. Але він упевнений, що підвал, куди його зрештою закинули, знаходився на території дитячого табору "Променистий".
У підвалі рашисти розпочали його "допит. Йому облили ноги водою, щоб він замерз - тоді було ще дуже холодно. До голови приставили пістолет. "Вони весь час питали: "Де фашисти? Де військо? Де Зеленський?" – згадує чоловік у розмові з кореспондентом. Ситницький зізнався: він боявся за своє життя, сердився на окупантів і був з жахом від того, що подібне взагалі можливе в 21 столітті.
"У минулому він працював у Москві з чоловіками з Сибіру і був з жахом від того, що росіяни тепер можуть поводитися з ним з такою жорстокістю. Тим більше, коли один із солдатів показав, що він теж із Сибіру. Віктор сказав йому, що йому сумно, що до цього дійшло: "Сумно те, що наші діди разом воювали проти нацистів, а тепер ви фашисти", - гнівно відповів російський", - пише видання
"Він сказав мені: "Ти мусиш до ранку згадати, що ти бачив, а якщо ні, тебе розстріляють", - розповів журналістам Ситницький. Швидше за все, окупанти зрештою виконали би свою "обіцянку" і Віктора спіткала б така сама доля, як інших українців, яких у цьому ж дитячому таборі росіяни вбили багато . Рашисти пов'язували беззбройним чоловікам руки, змушували опуститися на коліна - і розстрілювали в потилицю. Перед смертю їх нещадно били та катували. З понад тисячі тіл убитих українців, яких знайшли у Бучі, понад 650 – розстріляно.
Але Ситницькому пощастило не опинитися серед убитих. За деякий час після того, як кати його залишили, почався сильний обстріл. В якусь мить Віктор зрозумів, що його ніхто не охороняє – і втік.
"Я вважав, що в мене більше шансів вижити під обстрілом, ніж якби я залишився в тому підвалі. Вони вже приставили мені пістолет до голови. Що їм вартувало натиснути на курок?" - пояснив Ситницький, що спонукало його кинутися на вулицю прямо під снаряди, що летять і вибухають. Наразі чоловік знаходиться в одній із західних областей України. З журналістами, кажуть у ВВС, він спілкувався телефоном - з автомобіля, щоб про те, що йому довелося пережити, не почула його мати.
Українська журналістка Анастасія Федченко розповіла, як після атаки РФ по Кривому Рогу, яка забрала життя дев'ятьох дітей, натрапила на російськомовне оголошення про пошук няні для дитини в Києві з необов'язковим знанням української мови. Про це вона н...
Під час засідання в апеляційному суді Нью-Йорка позивач доручив аватару, створеному штучним інтелектом, презентувати докази у справі. Суддя сприйняла це як спробу ввести її в оману. Про це пише Associated Press, передають Патріоти України. Випадок став...