Військовозобов'язаним, які мають право на відстрочку від мобілізації, радять при візиті до ТЦК обов’язково фіксувати все на кожному етапі взаємодії: від звернення із заявою про надання відстрочки та переліку конкретних документів, що до неї додаються, до прийняття рішення по суті звернення, передають Патріоти України.
Адвокат Володимир Крекотень попереджає, що часто трапляються випадки, коли ТЦК не визнає факту одержання документів або стверджує, що людина навіть не повідомляла про наявність у неї підстав для відстрочки.
«Також часто трапляються і такі випадки, коли у ТЦК людині на словах повідомляють про те, що їй ніби надана відстрочка і замість відмітки у військово-обліковому документі або довідки, що підтверджує цей факт, просто видають повістку про виклик до ТЦК через 3−6 місяців. Це є неприпустимим, оскільки дозволяє ТЦК маніпулювати і у будь-який момент передумати. Таке неодноразово траплялося на практиці», — пише він на своїй сторінці у соцмережах.
Адвокат також зазначає, що військкоми часто кажуть, що таких довідок не видають, оскільки їхня форма не встановлена законом. «Це не проблема, а лише примітивне виправдання, оскільки вони можуть видати довідку у довільній формі, як того вимагає Закон України „Про звернення громадян“. Розглянути звернення людини та у письмовій формі повідомити їй про результат розгляду звернення і прийняте рішення — їхній обовʼязок, що встановлений статтею 19 згаданого Закону», — додав Володимир Крекотень.
На Чернігівщині до трьох років позбавлення волі засудили чоловіка, що ухилився від мобілізації. Він отримав чотири повістки та пройшов ВЛК, що визнала його "обмежено придатним", передають Патріоти України. Однак чоловік написав кілька заяв про відмову ...
Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...