Напередодні ввечері журналістка, ведуча на "Телебачення Торонто" Ярослава Кравченко стала свідком того, як у столичному ЦУМі військовому стало зле. Про цей інцидент вона написала на своїй сторінці у Facebook, вказавши на велику суспільну проблему - невміння надати першу допомогу при панічних атаках, передають Патріоти України.
Кравченко розповіла, що підіймаючись на поверх ЦУМу, побачила скупчення людей і військового, який сидів на підлозі, схопившись за голову. Поруч були охоронці, а чоловікові давали воду. "Військового трусить, він падає на підлогу. Натовп спостерігає. Охоронці чемно говорять з ним, питають, чим допомогти. Але у нього напад, що він може сказати? Підходить хлопчина, зі жменею таблеток, пропонує як допомогу - гідазепам. Був ввічливо посланий.(щоооо!?). За всіма ознаками, схоже на панічну атаку. Кажу охоронцям, що треба його перемістити далі від натовпу, музики, і різкого світла", - зазначила журналістка.
Далі Кравченко перевірила у військового звʼязок з дійсністю та вирівнювала дихання. У чоловіка кожні дві хвилини був приступ, його трусило. Журналістка припустила, що це була "панічка" на контузію".
"Юра сьогодні з Вовчанська, відпустили вперше за 1,5 року додому. Близько 20 хвилин ми з охоронцями знаходилися поруч, приступи були менші, але зберігалися. Протокол при панічній атаці виконали, але військового не попускало повністю. Хоча він був у повному адекваті, спілкувався ввічливо. Тож, викликали швидку, Юра в лікарню не хотів, але вмовила "поміряти тиск", пройти в швидку, щоб все перевірили", - продовжила Кравченко.
Після того як військового оглянули лікарі, виявилося, що в нього таки була панічна атака на контузію. Медики порекомендували бійцю поставити крапельницю та пройти огляд у невролога. Тим часом журналістка підсумувала ситуацію. "Охоронці ЦУМу поводилися дуже ввічливо і професійно, але не вміють надавати допомогу при панічній атаці. Думаю, ситуація з персоналом в менш центральних ТЦ - гірша. І мого б військового просто б викинули або й побили б. Розумію, настільки цінною і важливою є поїздка додому, коли ти 1,5 року на фронті. Але чи не мають люди отримувати оцю першу, соціалізаючу допомогу? Панічна атака - явище звичне, і не смертельне. Буває і в цивільних. А якщо це панічна атака на контузію? А якщо людина всіх сприйме як ворога? Кожен персонал закладу, кожен з нас має знати протокол дій і з безпеки, і з допомоги", - резюмувала Кравченко.
Нагадаємо, панічна атака - це раптовий напад сильного страху, який супроводжується такими фізичними відчуттями, як прискорене серцебиття, утруднення дихання, запаморочення, тривожне передчуття смерті.
Національний банк працює над законопроєктом щодо платіжної дисципліни, що передбачає створення реєстру українців, які надавали свої банківські рахунки для відмивання коштів і інших незаконних дій. Про це заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Олійник,...
Якщо ви вирішили придбати новий автомобіль, варто пам’ятати, що ваша машина ще не готова до повної експлуатації. Правильний процес обкатки — ключ до надійності та тривалого терміну служби транспортного засобу. Про це розповів досвідчений автодилер поді...