Оптом дешевше? У світі відзначається безпрецедентний бум народження близнюків

У світі ніколи не народжувалося так багато близнюків: щорічно в світі народжується більше 1,6 млн пар близнюків, або "майже кожне 40 немовля", згідно з дослідженням, опублікованим в спеціалізованому журналі Human Reproduction.

Як відзначає Жиль Пізон, професор Національного музею природної історії і дослідник Національного інституту демографічних досліджень (INED), всього за три десятиліття з 1980-х років глобальний рівень народження близнюків збільшився на третину, з 9,1 до 12 на 1000 пологів" - передають Патріоти України з посиланням на Le Figaro.

"Бум близнюків викликає занепокоєння, тому що вони частіше мають недостатню вагу, народжуються недоношеними, з ними пов'язано більшу кількість ускладнень під час пологів і більш висока смертність, не кажучи вже про те, що батькам важко одночасно піклуватися про двох немовлят", - йдеться в статті.

"Збільшення числа близнюків у всьому світі пов'язане виключно з безпрецедентним зростанням числа вагітностей так званими "різнояйцевими близнюками" (від запліднення двох різних яйцеклітин), який варіюється від континенту до континенту і від періоду до періоду. Однояйцеві близнюки, відомі як монозиготні, народжуються всюди в одних і тих же пропорціях, з "постійним показником - чотири народження однояйцевих близнюків на тисячу пологів, які не змінюються ні в залежності від віку жінки, ні від регіону до регіону", - відзначає професор Пизон.
"Допоміжна репродуктивна технологія (ДРТ), що почалася в багатих країнах в 1970-х роках, сприяла збільшенню числа багатоплідних, а також більш пізніх вагітностей. Рівень в крові гормону ФСГ, який бере участь в дозріванні яйцеклітини і овуляції, збільшується з віком і пояснює, чому ймовірність вагітності двійнятами збільшується до максимуму в 37 років", - повідомляється далі.
"Можливо, ми досягли піку з точки зору показника народження близнюків, особливо в багатих країнах, де ДРТ поширилася найбільше", - вказують автори дослідження.
"У своєму дослідженні Жиль Пизон, Крістіан Монд з Оксфордського університету і Йерун Смітс з Університету Радбауд в Нідерландах використовували всі доступні дані для оцінки кількості народжень близнюків в різних країнах світу і опису змін, що відбулися за три десятиліття, порівнюючи періоди 1980-1985 і 2010- 2015 років. З 3,2 млн близнюків, народжених щорічно, 1,3 млн народжуються в Африці (650 тис. пар) і стільки ж в Азії. Решта, близько 600 тис. дітей - на інших континентах", - зазначає видання.
"Рівень народження близнюків в Європі і Північній Америці 30 років тому був майже вдвічі менше, ніж в Африці, але з тих пір значно збільшився (досягнувши відповідно 14,4 і 16,9 пологів двійні на 1000,) і майже зрівнявся з показником в Африці , який практично не змінився (17,1). Таким чином, поширення ДРТ і материнство в більш старшому віці призвело до "руху конвергенції" в сторону високих показників в Африці", - резюмує Le Figaro.

СБУ затримала "крота" ФСБ, який влаштувався до оборонного заводу на Одещині

середа, 21 травень 2025, 10:54

СБУ затримала «крота» фсб, який влаштувався до оборонного заводу на Одещині, щоб викрасти нові розробки ЗСУ. Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одну спробу російських спецслужб отримати доступ до секретних українських розробок у військовій сфері. ...

Заявляв, що не згоден з висновками ВЛК: на Вінниччині чоловік ухилився від мобілізації і поплатився

середа, 21 травень 2025, 10:38

На Вінниччині чоловік отримав три повістки, однак ухилився від мобілізації. Через це він постав перед судом. Свою провину громадянин визнав частково, заявивши, що не згоден з висновком військово-лікарської комісії. Суд засудив його до трьох років позба...