У деяких селах на Прикарпатті мешканці сіль варять самі, точнісінько так само, як століттями - робили їхні прадіди. З бутлями чи відрами один за одним до криниці чимчикують люди. Місцеві кажуть: такого ажіотажу, скільки живуть не пам’ятають. Вперше приїжджають навіть мешканці довколишніх сіл, повідомляють Патріоти України.
«А я все так іду, мені на 2-3 місяці стане, бо до тепер я користувався сухою соллю», - каже чоловік, що прийшов до джерела.
Це не жарт - адже у криниці не джерельна вода - ропа. «Давали на експертизу, то казали, що все добре, що немає ніякого тут щось страшного», - пояснюють місцеві.
Свою сіль селяни тут видобувають століттями. Кажуть: процес не складний, але фізично важкий. Ропу у каструлі ставлять на вогонь і коли вона закипає, починає кристалізуватися. Сіль виходить дрібна, наче пісок. «Щоб повну каструлю виварити, щоб ця сіль виварилися, то потрібно 5 год. Протягом 5 годин її треба помішувати, бо вона пригорає», - розповідає господиня.
З 5 літрів ропи, каже жінка, виходить кілограм солі. Але більшість селян на виварювання часу не гають - користуються просто самою ропою. Нею поливають салати, другі страви, підсолюють супи, квасять капусту, роблять консервацію. А сало в ропі - пальчики оближеш. Їхньому соляному джерелу, переконані селяни, не загрожує ані посуха, ні споживацький бум - воно завжди повне.
На Харківщині 20-річний хлопець увірвався до приміщення ТЦК і вдарив поліцейського. Подія трапилася у селі Кегичівка Берестинського району. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на поліцію Харківської області. Під час несення служби поліце...
Печерський райсуд Києва оштрафував на 51 грн чоловіка за спів російською мовою. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на судовий реєстр. За матеріалами справи, 24 червня 2025 року, перебуваючи у вагоні електротягу, який рухався в напрямку с...