Оце так: Один із підрозділів МВС досі використовує камери з російським ПЗ

Після внутрішньої перевірки МВС України з’ясувалося, що один із підрозділів використовує камери з російським програмним забезпеченням. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко в коментарі "Схеми", передають Патріоти України.

Внутрішня перевірка, проведена відомством, стосувалася систем відеоспостереження, які використовують і адмініструють Національна поліція, Державна прикордонна служба, Національна гвардія, Державна служба з надзвичайних ситуацій, Державна міграційна служба, а також сервісні центри.

«Завдяки розслідуванню Радіо Свобода ми звернули увагу на всі камери відеоспостереження і додатково перевірили всі IP-адреси, мережі. Ця перевірка показала, що ми майже не використовуємо програмне забезпечення Росії TRASSIR», — зазначив Тимченко.

Водночас стало відомо, що один регіональний підрозділ системи МВС використовує камери відеоспостереження з TRASSIR, але «пристрої працюють локально і не мають доступу до загальної мережі, що зменшує ризик витоку даних», заявив чиновник.

В інших системах фіксації, які адмініструє МВС, використовується українське та китайське програмне забезпечення. «Але якщо вже використовується TRASSIR, то за можливості - в локальній мережі, і потрібно додатково перевірити надійність налаштування і логінів-паролів», — додав Тимченко.

7 грудня журналісти Схеми повідомили, що в Україні встановлено тисячі камер із програмним забезпеченням TRASSIR/DSSL, які тривалий час могли передавати дані на російські сервери.

А ви це знали? Чому у СРСР корпус телевізорів робили із дерева

неділя, 23 лютий 2025, 9:50

У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...

Літній час 2025: Українцям пояснили, чи буде традиційне переведення годинників навесні

неділя, 23 лютий 2025, 9:45

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 травня 1996 року стрілки годинників в Україні переводять на одну годину назад щоосені останньої неділі жовтня і на годину вперед щороку навесні останньої неділі березня. Традиційно перехід на зимови...