У Шотландському нагір'ї виявили мікроскам'янілість віком у мільярд років. Це дозволяє припустити, що найбільш ранні форми життя на Землі могли розвиватися в прісноводних озерах, а не в океані. Відкриття зробили дослідники з Шеффілдського університету та Бостонського коледжу в США, передають Патріоти України.
На думку вчених, ця знахідка може бути найбільш ранньою багатоклітинною твариною з усіх зареєстрованих. Скам'янілість, що отримала назву Bicellum Brasieri, демонструє організм, що знаходиться між одноклітинною і багатоклітинною твариною. Це дає нове уявлення про перехід одноклітинних організмів у багатоклітинних тварин, стверджують учені.
Один з провідних дослідників з Університету Шеффілда, професор Чарльз Веллман, зазначив, що походження складних багатоклітинних і походження тварин вважаються двома найважливішими подіями в історії життя на Землі, і це відкриття проливає нове світло на обидва ці питання.
"Виявлення цієї нової скам'янілості дозволяє нам припустити, що еволюція багатоклітинних тварин сталася принаймні мільярд років тому, і що ранні події, що передували еволюції тварин, могли відбуватися в прісній воді, наприклад, в озерах, а не в океані", – підкреслив він .
Життя на Землі має межу, і суперкомп’ютери вже наблизили нас до розуміння цих часових рамок. Хоча мова йде про горизонти в мільярд років, важливо усвідомлювати: зміни вже почалися, передають Патріоти України. Вчені з NASA спільно з японським Університе...
Банки знизять ліміти за грошовими операціями для українців з 1 червня 2025 року. Це стосується не тільки карткових переказів, а й платежів через IBAN.Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на меморандум банків за грудень 2025 року, передають Патріо...