На Рівненщині мобілізували священника УПЦ Московського патріархату, однак, за інформацією місцевих ЗМІ, на фронт не потрапить, а служитиме капеланом при одній з військових частин. Хоча закон забороняє представникам релігійних конфесій, пов'язаних з країною-агресоркою служити капеланами. Про це пише місцеве видання "Рівне вечірнє", передають Патріоти України.
Минулої п'ятниці працівники ТЦК зупинило священника з Дубенщини, настоятеля Свято-Троїцької церкви села Повча, 1991 р.н., який їхав на богослужіння. Рівненська єпархія УПЦ (МП) одразу ж стала запевняти, що їхній священник має проблеми з тиском та цукровий діабет. "На одному з рівненських полігонів його відмовилися прийняти, відправивши додому, проте священника досі не відпускають з-під контролю ТЦК, тримаючи його, як у в’язниці", – скаржилися у пресслужбі УПЦ МП.
Згодом там уточнили, що протоієрея УПЦ МП відпустили додому і він нібито погодився стати капеланом. Сьогодні стало відомо, що цей священник уже пройшов ВЛК і отримав бойову повістку. Відповідно до опублікованому у Мережі висновку ВЛК, 33-річний священник був визнаний як придатний лише у тилових службах або у ТЦК.
Зазначається, що у Рівному його відмовилися взяти капеланом, то він вирушив у Шептицький (колишній Червоноград) Львівської області. "Відповідно до законів України, священники, як й інші чоловіки, підлягають мобілізації. Однак потрібно розуміти, що у священнослужителів є певні особливості з проходженням служби. Відповідно до Женевської конвенції, священнослужитель не може бути комбатантом. Тобто людиною, яка бере участь безпосередньо у бойових діях. Священнослужитель, як і медик, може у війську виконувати лише свою пряму функцію. Іншими словами, мобілізований церковнослужитель має забезпечувати духовність у Збройних силах України. Адже солдати тієї чи іншої конфесії теж мають свої релігійні потреби. Священнику заборонено брати зброю до рук", – заявив секретар Рівненської єпархії УПЦ МП Віктор Земляний.
Речниця Рівненського обласного центру комплектування Тетяна Камерістова у коментарі виданню сказала, що військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації. Обов’язковою вимогою для зайняття посади військового капелана є наявність вищої богословської освіти. Як може капеланом стати представник Московського патріархату, вона не уточнила.
Натомість начальник відділу у справах релігії Державної служби України з етнополітики та свободи совісті В'ячеслав Горшков запевнив, що священнослужителі УПЦ МП наразі не отримали жодного мандата капелана і не можуть цього зробити, бо забороняє закон.
"У нас є діючий, чинний закон, так званий закон про перейменування (УПЦ МП – ред.). У цьому законі є один момент про те, що ніякі права УПЦ - тієї, яка рахується у єдності з Московським патріархатом, не обмежуються, окрім того, що неможливо бути капеланом від цієї церкви. Тому жодного (такого – ред.) мандата священнослужителя цієї церкви не отримали, відповідно до цього закону. Ми – державний орган, орган виконавчої влади, тому ми якраз, якщо є закон, маємо по цьому закону йти", - сказав Горшков.
Під час розкопок ранньосередньовічного поховання в англійському графстві Саффолк археологи виявили багатий шолом. Його знайшли в Саттон-Ху в розібраному вигляді, передають Патріоти України з посиланням на LiveScience. . Наразі шолом виставлений у Лонд...
Російські окупанти, відступаючи із захоплених територій, залишають по собі не лише вбивства, руйнування та інші військові злочини, а й у буквальному значенні – лайно. . Чому росіяни випорожняються просто у будинках українців, що хочуть цим сказати і п...