Оце так! Учені з’ясували, що рудоволосі люди відчувають біль інакше, ніж інші

Учені з’ясували, що рудоволосі люди відчувають біль інакше, ніж інші

Медики досліджували можливий вплив гена рудого волосся на чутливість до болю та ефективність знеболювання, передають Патріоти України.

Згідно з метааналізом, опублікованим у журналі Anesthesiology and Perioperative Science 2023 року, є звіти і дослідження, які свідчать про те, що руді можуть відчувати біль інакше, ніж люди з іншими кольорами волосся, і їм потрібні вищі дози знеболювальних.

Однак деталі досліджень поки що залишаються дещо незрозумілими, зокрема тому, що в роботах розглядалися різні типи болю. Наприклад, одне дослідження показало, що рудоволосі жінки більш чутливі до болю, пов’язаного з температурою, ніж темноволосі жінки. Тоді як інше дослідження вказує на те, що руді можуть бути менш чутливими до болю від ударів електричним струмом.

Згідно з даними, рудоволосим людям може знадобитися на 20% більше загальної анестезії і більше місцевої анестезії для седації і больового полегшення. Деякі дані також вказують на їхню вищу чутливість до опіоїдів. Однак дослідження 2015 року не виявило значних відмінностей у реакції рудоволосих і людей з іншими кольорами волосся на анестезію і знеболювальні, що робить результати неоднозначними.

Фахівці вважають, що руді можуть сприймати певні види болю більш інтенсивно, але мати вищий больовий поріг. Точний зв’язок між кольором волосся та больовими відчуттями залишається предметом подальших досліджень.

Історія зв’язку між рудими та їхньою чутливістю до болю залишається складною і потребує додаткових досліджень для повного розуміння цього питання.

А ви це знали? Чому військові часто носять годинник навпаки

четвер, 23 січень 2025, 11:45

Носіння годинника на внутрішній стороні зап'ястя часто асоціюється з військовими та працівниками правоохоронних органів. Цей спосіб може здаватися незвичним для цивільних, але він має під собою ряд вагомих причин, що кореняться в тактичній необхідності...

В Україні змінилася середня зарплата: Ось в яких регіонах пропонують найменше

четвер, 23 січень 2025, 11:30

Найнижчі зарплати в Україні на початку року зафіксовані у Чернівецькій, Тернопільській та Хмельницькій областях, де середній рівень становить 17-18 тисяч гривень. Найменше наразі платять у сферах освіти, культури та адміністративної діяльності, де зарп...