Команда вчених Гельсінського університету під час дослідження виявила психічні та поведінкові розлади, вроджені аномалії та ендокринні, харчові та метаболічні порушення, які найтісніше пов’язані з бездітністю, передають Патріоти України.
Під час наукового експерименту вчені обстежили понад мільйон чоловіків і жінок, народжених у Фінляндії в період з 1956 до 1973 року, і понад 1,5 млн, народжених у Швеції, до завершення репродуктивного періоду життя у 2018 році.
"Ми детально описали зв’язок між різними захворюваннями, особливо тими, що починаються до піку репродуктивного віку, і ймовірністю залишитися бездітними протягом життя", – уточнили автори дослідження. Повідомляється, що соціально-демографічна та репродуктивна інформація була пов’язана з 414 захворюваннями в 16 категоріях.
Дослідники виявили, що бездітність найсильніше пов’язана з психічними та поведінковими розладами (особливо серед чоловіків), вродженими аномаліями та ендокринними, харчовими і метаболічними розладами (особливо серед жінок).
Також було виявлено нові асоціації із запальними та аутоімунними захворюваннями, які залежали від віку, самотності та рівня освіти. За словами вчених, ці дані можуть бути використані як основа для майбутніх досліджень, спрямованих на визначення пріоритетності медичних втручань для примусової боротьби з бездітністю.
У Радянському Союзі здача склотари була однією з найбільш поширених практик серед населення, яку використовували як джерело додаткового доходу. Цей процес був надзвичайно популярним і був пов’язаний не тільки з економією ресурсів, але й із певними виго...
Мобільний оператор " Київстар " анонсував оновлення низки тарифів передоплати – зокрема, "LOVE UA База", "LOVE UA Світло 2023", "Максимальний Безлім 2019". Зміни відбудуться 8 квітня і зачеплять, зокрема, умови денного пакету. Про це повідомили в самом...