Пандемія коронавірусу: Лікар-інфекціоніст розповів, чому медики не хочуть вакцинуватися від COVID-19

Думки щодо необхідності проведення вакцинації у всіх різні, бо є безліч джерел, які дезінформують людей.

Андрій Процик

Значна частина медиків проти вакцинації від Covid-19. Одна з причин - нерозуміння, як препарат вдалося розробити за короткий час. Ігнорують той факт, що з коронавірусом людство стикалося раніше. Певні напрацювання у цьому напрямі науковці мали до пандемії. Про це розповів Андрій Процик, інфекціоніст з Івано-Франківська, передають Патріоти України з посиланням на Gazeta.ua.

"Я вакцинувався, але не весь колектив погодився. Хтось перехворів недавно, є такі, що і зараз хворіють. Щодо цієї категорії точаться дискусії. Не чітко встановлено, чи треба їм щепитися. Люди перед вакцинацією поздавали аналіз на рівень антитіл - він був високий. Тому вони не відмовилися від вакцинації, а зроблять її пізніше. Оскільки вакцини зараз не так багато, то всім підряд її вводити було б не зовсім етично. Краще віддати тому, кому потрібна терміново. Та є й такі, що в принципі проти вакцинації, бо вакцина індійська, але це не так. Вона британська, лише зроблена на індійському заводі. Канада теж її закупила", - сказав Процик.

Інфекціоніст стверджує, думки щодо необхідності проведення вакцинації у всіх різні, бо є безліч джерел, які дезінформують людей.

"Серед лікарів є такі, що вірять прочитаному і не хочуть вакцинуватися. Аргументують це тим, що ще не закінчилися дослідження. Але тут варто розуміти, що дослідження вакцини - тривалий процес. Жодна не закінчила 3-й етап досліджень, але тут головне, аби була доведена безпечність. Тоді її можна використовувати. 3-й етап - це вирішення формальних нюансів, наприклад, скільки разів колоти вакцину, з яким інтервалом й так далі. Усі препарати проходять цей шлях", - додав Процик.

Від початку вакцинальної кампанії в Україні проти Covid-19 щеплено 29 378 людей. Записалися та очікують своєї черги понад 200 тис. осіб. У пріоритетній групі вакцинації – медики, які працюють з хворими на коронавірус, військові та соцпрацівники інтернатних будинків та людей літнього віку.

Удар по кишені! Українців попередили про зростання цін на важливий продукт

неділя, 27 квітень 2025, 23:25

В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...

Літню резиденцію заступника Гітлера виставили на продаж (фото)

неділя, 27 квітень 2025, 22:40

Літня резиденція заступника диктатора нацистської Німеччини Адольфа Гітлера, Германа Герінга, на острові Зюльт продається за 18 млн. євро. Про це повідомляє BILD, передають Патріоти України. У виданні розповідають, що Герінг придбав ділянку 1936 року з...