Перед падінням літака з борта надійшов сигнал лиха: Подробиці НП в Одесі (фото)

Одному із пілотів стало зле під час випробувань літака.

17 червня в ході чергового випробувального польоту оновленого літака «Дельфін» в Одесі загинули військовий льотчик першого класу, льотчик-випробувач полковник запасу Олег Синиця і його колега, льотчик Юрій Жуковський, повідомляють Патріоти України.

Як стало відомо ЗМІ, перед падінням літака (фахівці, щоправда, називають це вимушеною посадкою) з борта надійшов сигнал лиха. Кажуть, одному з пілотів стало погано. На ДП «Одеський авіаційний завод» (входить до складу концерну «Укроборонпром»), де створювалася ця авіамашина, будь-яких коментарів поки не дають. Підкреслюють тільки, що обидва загиблих льотчика - професіонали найвищого класу. Особливо Олег Синиця, за плечима якого понад 3 тисяч годин нальоту.

Олег Синиця. Фото: Факти.

«Він начальник льотно-випробувальної станції нашого підприємства, один з кадрових співробітників, ветеран. Саме його зусиллями, завдяки його досвіду створений "Дельфін", який постійно вдосконалювався. Причому ці нововведення Олег Миколайович впроваджував постійно, можна сказати, після кожної серії випробувальних польотів ... », - кажуть колеги загиблого. Підкреслюють, що «Дельфін» був, можна сказати, дітищем Олега Синиці.

Зазначають, що проект легкого літака Y1 «Дельфін» на підприємстві розробили, реалізували і просували за власною ініціативою. Це повітряне судно може виконувати широкий спектр завдань. «Y1"Дельфін" є легким чотиримісним одномоторним і дуже економічним літаком. Дану модель відрізняють легкість управління і гнучкість застосування. Він може використовуватися як для тренування пілотів цивільної та військової авіації, так і в якості патрульного літака для спостереження за прикордонними зонами, виявлення лісових пожеж. Ще можна застосувати як легкий пасажирських літак», - коментують фахівці.
Підкреслюють, що ця модель добре підходить для перших тренувальних польотів курсантів - майбутніх льотчиків: на ній вони із задоволенням освоюють ази льотної справи. Фахівці акцентують увагу: «Для більшої безпеки на "Дельфіні" встановлена спеціальна система порятунку: в разі нештатної ситуації літак разом з пілотами і пасажирами опускається на парашуті. Завдяки цьому рішенню стає можливим порятунок і людських життів, і самого літака ... ».
Крім того, як заявила головний інженер заводу Ольга Никифоренко, технічний стан літака повністю відповідав всім вимогам. За словами начальника Одеського регіонального главку Нацполіції Олега Беха, встановлено, що літак проходив сертифікаційні випробування. З місця події поліцейські вилучили план польоту, в якому зазначені його мета і маршрут. «За попередньою інформацією, причиною аварії могло стати погіршення самопочуття пілота, який знаходився за штурвалом», - підтвердив Бех.
Зараз вирішується питання про створення комісії, яка надасть висновки про технічний стан літака. За їх результатами і висновками судово-медичної експертизи про причини смерті загиблих буде прийнято рішення про остаточну правову кваліфікацію події. Попередньо подія кваліфіковано за ч. 3 ст. 276 ( «Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного або повітряного транспорту») Кримінального кодексу України.
Джерело: Факты

"Швидка" більше не везтиме українців до найближчої лікарні: Як змінили правила транспортування пацієнтів

п’ятниця, 22 листопад 2024, 6:22

За новими правилами бригади екстреної медичної допомоги доставлятимуть пацієнтів з інфарктами, інсультами та іншими критичними станами до профільних медичних закладів, передають Патріоти України. Як повідомили на сайті МОЗ, з січня 2025 року бригади шв...

Віддав життя за Україну: На Херсонщині загинув 24-річний грузинський доброволець Леван Лохішвілі

четвер, 21 листопад 2024, 22:55

На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...