Переселенець з далекого півдня: У Чорнобильському заповіднику помітили новий для Полісся вид хижаків

На території заповідника побачили шакала звичайного. Це новий вид великих хижих ссавців для Полісся. Про це повідомили у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику.

Раніше на території заповідника знаходили лише шакалячі сліди, а тепер побачили саму тварину. Досі невідомо, чи вдасться тваринам закріпитись і розмножитися на заповідних територіях.

Шакал золотистий (звичайний) – представник родини псових. Тварини досягають довжини 85-95 см, важать від 7 до 11 кг. Золотисті шакали вирізняються жовтуватим забарвленням.

Хижаки живуть на відкритих місцевостях. Це нічні тварини, що переважно ховаються вдень у кущах або заростях, а в сутінках вирушають на полювання.

Цей вид широко розповсюджений у Туреччині, на Балканському півострові, на Аравійському півострові й далі по всій південно-західній Азії (в тому числі на Шрі-Ланці) до В'єтнаму. Активно розселюється принаймні останні 20 років на північ, і наразі відомий на більшій частині країн Східної Європи до Естонії включно. Цей соціальний хижак всеїдний, споживає від плодів і комах до малих копитних. У 2015 році дослідження ДНК показали, що шість африканських підвидів C. aureus мають бути виділені в окремий вид, Canis anthus.


Як і інші представники роду, шакали виють у вечірній час доби, мають неприємний запах, викликаний виділенням залози біля основи хвоста. Як вовки і койоти, ці тварини схрещуються з домашніми собаками.

Америка та весьвільний світ вір в Україну - Мотивація зашкалює героїв: Бійці ЗСУ без рук і ніг повертаються на передову, — AP

неділя, 23 лютий 2025, 18:26

Через два роки після поранення, що змінило життя, Андрій Рублюк, 38-річний старший сержант українського розвідувального підрозділу, зно. Український розвідник не знає, як довго тривала його клінічна смерть після розриву вибухового пристрою. Усе, що пам...

На Прикарпатті чоловік створив групу з інформування про місця видачі повісток і поплатився: Яке рішення ухвалив суд

неділя, 23 лютий 2025, 17:22

В Івано-Франківській області чоловік створив Viber-групу, де повідомлялося про місця вручення повісток працівниками територіальних центрів комплектування. Внаслідок цього відбулося судове засідання, де йому призначили покарання. Про це йдеться у вироку...