Перець чилі поступово втрачає свою гостроту через екстремальні погодні умови та глобальне потепління. Про це пише Bloomberg, передають Патріоти України.
Через зміни клімату у регіонах, де цей перець вирощують, рослина стала на смак більш м’якою та менш гострою. Глобальне потепління також порушило постачання перцю, що спричинило ріст цін на нього.
«Оскільки перець починає поглинати багато зайвої вологи, вона відкладає її в м'якоть плодів. Через це гострота стає розмитою», — пояснює американський агроеколог Крайг Крафт.
Учені стверджують, що така ситуація, коли зміна клімату впливає на смак культур, трапляється не вперше. Так, наприклад, кавові зерна стають більш гіркіими, а кокосові горіхи — м'якшими через нестабільні опади.
Аби виправити ситуацію, фахівці працюють над створенням нових сортів перцю чилі, який буде більш стійким до змін клімату та хвороб. А втім, нова культура може не мати такого смаку, як традиційний перець чилі.
Українцям слід готуватися до того, що ціни на каву зростуть на 20-25% через дефіцит врожаїв у Бразилії та В’єтнамі, а також вичерпання світових запасів зерен. Несприятливі погодні умови та зростання витрат на виробництво спричинили різке подорожчання к...
На гірськолижному курорті Драгобрат загинула 28-річна лікарка-дерматология Катерина Ігнатьєва з Ковеля Волинської області. Дівчина стала на лижі лише за три дні до трагедії. Вона разом з подругою вперше каталася на Драгобраті. Про деталі загибелі Катер...