На Харківщині у зв'язку з російською війною виникла нова небезпека. Жителі Ізюма скаржаться на ворон, які переносять міни.
Про це пише SQ. Люди кажуть, що ворони переносять у дзьобах протипіхотні міни "Пелюстка". Так снаряди знову опиняються на місцевості, яку вже перевірили сапери.
Ситуацію прокоментували у Харківському зоопарку. Там підтвердили факт, що птахи справді можуть переносити міни.
"Ситуація абсолютно несподівана, звичайно, хотілося б мати конкретні підтверджені спостереження і свідчення. Проте це цілком правдоподібно! Воронові птахи, особливо ворон і сіра ворона, – дуже розумні й можуть виявити допитливість щодо незвичайних на вигляд незнайомих предметів. Зазвичай ці птахи насторожено ставляться до виробів людини, але в наш час деякі з них настільки звикли до життя поряд із людьми, що здатні досить безтурботно поставитися до подібних речей. Предмет вагою 80 грамів вони можуть перенести на льоту й потім випустити", – сказав заступник завідувача культурно-просвітницького відділу зоопарку Дмитро Стрєлков.
Як відомо, міна "Пелюстка" важить саме 80 грамів. В Ізюмі вже були трагічні випадки, пов'язані з мінами.
Зокрема, на міні жінка підірвалася прямо на ринку. А в Балаклії вибух стався практично в центрі міста, лише за два кроки від супермаркету.
У ДСНС кажуть, що "Пелюстки" можуть з'являтися на новій території не лише через птахів.
"Під час дистанційного мінування такий боєприпас може застрягти у гілках дерев, залишитися на дахах будинків і так далі. Через деякий час ця непомітна, невелика міна може опинитися там, де її не було раніше, навіть у звичному для вас місці", – заявили експерти.
Сонячні електростанції є одними з найпопулярніших джерел відновлювальної енергії. Проте все частіше недоліком СЕС називають те, що для їхнього будівництва потрібно чимало територій. Саме тому вчені з Національної лабораторії відновлюваної енергії США п...
В Україні замість МСЕКу запрацювала нова система оцінювання функціонування особи. Як вона працюватиме? Нова система оцінювання функціонування особи від 1 січня замінила МСЕКи. Уже створено понад півтори тисячі експертних команд. І це має вирішити пробл...