На Львівщині діагностували випадок правця у 7-річної дитини. Маленька пацієнтка не мала вакцинації від цієї недуги Про це повідомила головна санітарна лікарка Львіської області Наталія Іванченко-Тімко, передають Патріоти України.
"Перші симптоми - біль і посмикування м'язів, важко відкрити широко рот, "дивна" (сардонічна) посмішка, судоми. Летальність становить до 40%. Не варто випробовувати долю", - зазначила вона.
Лікарка наголосила, що вберегтись від небезпечного інфекційного захворювання, потрібно вакцинуватись. "Спори правця є всюди. Найменша ранка може становити небезпеку. Порятунок один - вакцинація", - підсумувала Наталія Іванченко-Тімко.
Як пише ZAXID.NET, 7-річну мешканку Мостиського району, у якої лікарі діагностували правець, госпіталізували до Львівської обласної дитячої лікарні Охматдит. У медзакладі кажуть, що це перший цього року випадок небезпечного інфекційного захворювання на Львівщині.
Як розповіли в Охматдиті, дитина потрапила до реанімаційного відділення 14 липня. Зараз вона під'єднана до апарату ШВЛ і перебуває у медикаментозному сні.
Пацієнтка була вакцинована в один рік, але згодом ревакцинацію їй не проводили. У госпіталізованої дівчинки є невеличка подряпина на руці, найвірогідніше вона й стала вогнищем інфекції.
Медики радять отримати щеплення від правця дітям у віці 2, 4, 6 і 18 місяців. А у віці 6 і 16 пройти ревакцинацію. Дорослим потрібно поновлювати щеплення від правця кожні 10 років.
Зазначимо, що правець – це гостре інфекційне захворювання, що вражає нервову систему і проявляється сильними судомами. У важких випадках хворий вигинається дугою, спираючись на п’ятки і потилицю. Якщо негайно не розпочати лікування, пацієнт може і померти. Правець може спричиняти важкі ускладнення – асфіксію та зупинку серця.
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
У часи Радянського Союзу телевізори мали зовсім інший вигляд, ніж сучасні моделі. Їхні корпуси виготовлялися з дерева. Використання дерев'яних корпусів для телевізорів було поширене не лише в СРСР, але й в інших країнах, таких як США, Японія та країни ...