Ринок буквально переповнений пропозиціями антисептичних засобів - і гелі, і в рідкій формі, і "антисептичний" крем для рук, і пінка, і інші форми цього продукту, передають Патріоти України.
Часто цей продукт модифікують – додають запашник, блискітки, барвники та інші інгредієнти, щоб схилити споживача на свою сторону. Однак експерти розповіли, як серед цього різноманіття санитайзерів обрати по-справжньому корисний.
Експерти радять обирати ті засоби, які містять не менше 60% етилового спирту або 70% ізопропілового спирту. Інші схвалені інгредієнти можуть включати стерильну дистильовану воду, перекис водню і гліцерин.
Не варто купувати антисептики, у складі яких є метанол або 1-пропанол. Ці речовини високотоксичні. Також відмовтеся від санітайзерів для рук, які замість спирту містять бензалконій хлорид, тому що він менш ефективний у боротьбі з бактеріями, мікробами та вірусами.
Фахівці також не рекомендують робити дезінфікуючі засоби в домашніх умовах, оскільки неправильна суміш хімікатів може виявитися неефективною або викликати опіки шкіри.
Експерти підкреслюють, що краще дезінфікуючий засіб - вода і мило. Антисептиками можна користуватися тільки в тому випадку, якщо немає можливості вимити руки під краном.
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...
У Харкові засудили жителя Краснокутської громади, який у вересні завдав ножового поранення чоловіку — той допомагав його дружині знести консервацію до погреба. Вирок 18 листопада виніс Орджонікідзевський районний суд Харкова, передають Патріоти України...