В Україні діяла міжнародна банда, яка продавала онкохворим пацієнтам парацетамол, крейду та лідокаїн замість справжніх ліків від раку. Зловмисники підробили тисячі препаратів, йдеться в матеріалі ТСН. Зазначається, що українські спецслужби взаємодіяли з американськими правоохоронцями, передають Патріоти України.
Одного з ділків звали Володимир Ніколаєнко, а іншого Максим Ненадов. На останнього був зареєстрований фонд Здорова нація і американські слідчі під виглядом клієнтів почали з Ненадовим листування, замовивши ліки.
Коли він відправляв що-небудь в США, американські правоохоронці зв'язувалися з оригінальними виробниками, просили перевірити, що це таке. А компанії поверталися з коментарем, що це підробки. Тим часом в Україні заарештували подружжя Олену Громову і Павла Бондаренка, підозрюваних у зв'язку з "чорними фармацевтами".
Їх звинувачують у підробці близько тисячі препаратів. Загальний оборот цілого ряду препаратів, який нами оцінюється приблизно в 15 мільйонів доларів, розповіли українські правоохоронці. У матеріалі уточнюється, що продаж фейкового ліки тривав з 2016 до 2019 року і більшість жертв афери, найімовірніше, померло.
Одна з сімей з онкохворим повідомила, що витратила на ліки понад 10 тисяч доларів, а згодом виявила, що в кращому випадку купувала упаковану крейду.
Йдеться про онкоімунологічний препарат Кейтруда, ціна якого становить кілька тисяч доларів. Аферисти пропонували дешевше, але не настільки, щоб викликати підозру у покупців. Обвинуваченим українському подружжю загрожує покарання аж до довічного ув'язнення.
Нерідко пацієнти самі шукали продавців через Інтернет. Зловмисники виготовляли фейкові медикаменти у звичайній квартирі: закуповували флакони та розчини, замовляли упаковки.
Щоб відрізнити фальшивий препарат від справжнього по упаковці, завідувач лабораторією Державного агентства з лікарських засобів Ігор Лесик радить звертати увагу на наявність флуоресцентних знаків і шрифту Брайля. Також повинен бути термін придатності.
Підробку можна виявити і просто розгорнувши інструкцію, яка найчастіше складається машиною. "Якщо інструкція складена, Ви там розгорнули її і читаєте, а потім намагаєтеся скласти і не виходить, тоді це явно оригінал", — говорить Лесик. Ще одна порада - не викидати чеки. Якщо у вас виникли підозри в медикаментах, придбаних в офіційній мережі, вам потрібно взяти упаковку, касовий чек і звернутися в Державну службу контролю якості ліків.
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...
Близько 8.5 млн гривень з державного бюджету України у 2023-2024 роках отримав гімнаст Ілля Ковтун та його тренерка Ірина Горбачева. Про це інформує Base of Ukrainian sports, передають Патріоти України. Зазначається, що в зазначену вище суму входять ли...