В Україні діяла міжнародна банда, яка продавала онкохворим пацієнтам парацетамол, крейду та лідокаїн замість справжніх ліків від раку. Зловмисники підробили тисячі препаратів, йдеться в матеріалі ТСН. Зазначається, що українські спецслужби взаємодіяли з американськими правоохоронцями, передають Патріоти України.
Одного з ділків звали Володимир Ніколаєнко, а іншого Максим Ненадов. На останнього був зареєстрований фонд Здорова нація і американські слідчі під виглядом клієнтів почали з Ненадовим листування, замовивши ліки.
Коли він відправляв що-небудь в США, американські правоохоронці зв'язувалися з оригінальними виробниками, просили перевірити, що це таке. А компанії поверталися з коментарем, що це підробки. Тим часом в Україні заарештували подружжя Олену Громову і Павла Бондаренка, підозрюваних у зв'язку з "чорними фармацевтами".
Їх звинувачують у підробці близько тисячі препаратів. Загальний оборот цілого ряду препаратів, який нами оцінюється приблизно в 15 мільйонів доларів, розповіли українські правоохоронці. У матеріалі уточнюється, що продаж фейкового ліки тривав з 2016 до 2019 року і більшість жертв афери, найімовірніше, померло.
Одна з сімей з онкохворим повідомила, що витратила на ліки понад 10 тисяч доларів, а згодом виявила, що в кращому випадку купувала упаковану крейду.
Йдеться про онкоімунологічний препарат Кейтруда, ціна якого становить кілька тисяч доларів. Аферисти пропонували дешевше, але не настільки, щоб викликати підозру у покупців. Обвинуваченим українському подружжю загрожує покарання аж до довічного ув'язнення.
Нерідко пацієнти самі шукали продавців через Інтернет. Зловмисники виготовляли фейкові медикаменти у звичайній квартирі: закуповували флакони та розчини, замовляли упаковки.
Щоб відрізнити фальшивий препарат від справжнього по упаковці, завідувач лабораторією Державного агентства з лікарських засобів Ігор Лесик радить звертати увагу на наявність флуоресцентних знаків і шрифту Брайля. Також повинен бути термін придатності.
Підробку можна виявити і просто розгорнувши інструкцію, яка найчастіше складається машиною. "Якщо інструкція складена, Ви там розгорнули її і читаєте, а потім намагаєтеся скласти і не виходить, тоді це явно оригінал", — говорить Лесик. Ще одна порада - не викидати чеки. Якщо у вас виникли підозри в медикаментах, придбаних в офіційній мережі, вам потрібно взяти упаковку, касовий чек і звернутися в Державну службу контролю якості ліків.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...