В українських вишах у 2020 році значно зросте вартість на контрактній формі навчання. Про це 25 лютого на зустрічі з педагогами УжНУ повідомив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний, передають Патріоти України.
В уряді вважають, що вартість контракту повинна покривати вартість навчання бюджетників, яку сплачує держава, тому МОН має намір поступово зрівнювати вартість навчання.
Згідно з проєктом постанови "Про деякі питання введення індикативної собівартості", який поки ще не затверджено, підвищення відбуватиметься в кілька етапів.
У 2020 році вартість контракту повинна становити не менше 60% від середньої вартості підготовки одного студента-бюджетника без урахування стипендії. У 2021 році – не менше 70%, і у 2022-му – не менше 80%.
Подорожчання стосуватиметься близько трьох десятків популярних спеціальностей, серед яких: економіка, соціологія, журналістика, менеджмент, право, медицина, міжнародні відносини, філологія та інші.
Зараз держбюджет виділяє на навчання одного бюджетника 44 тис. гривень, відповідно, мінімальна ціна контракту з 2020 року складе приблизно 26,4 тис. гривень на рік. Для порівняння, у 2019 році в київських вишах вступити на ту саму соціологію чи менеджмент можна було за 18 тис. на рік, на міжнародні відносини – за 23 тис., а піти вчиться на журналіста можна було за 25 тис. гривень.
А ось у регіонах України ціни значно нижчі, там на контракт можна вступити і за 10-15 тис. гривень. Відповідно, вартість навчання там зросте відразу у 2-2,5 рази.
"Ми очікуємо збільшення надходжень до університету за рахунок контрактних коштів. Це збільшить і оплату праці. Якщо порахувати навчання у репетитора і навчання в університеті, то репетитор вже бере більше, ніж університет", – заявив Стадний.
У суботу, 18 січня в Україні прогнозують переважно суху погоду без істотних опадів. Про це повідомила синоптик Наталка Діденко у Facebook, передають Патріоти України. За її словами, в Україні протягом суботи прогнозують сильний північно-західний вітер ...
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...