"Подарунок" електорату до Дня дурня: У Зеленського готують підвищення пенсійного віку з 1 квітня

Реалії економічної політики нового політичного режиму в Україні в силу об'єктивних факторів слабо в'яжуться з передвиборчими обіцянками Володимира Зеленського щодо соціальної політики, зокрема
Галина Третьякова вважає, що незабаром українці йтимуть на пенсію з 70 років

Українцям готують нові зміни у пенсійному законодавстві. Через зменшення кількості працездатного населення і збільшення тривалості життя, влади замислюються про підвищення пенсійного віку поступово, в найближчі п'ять років, зазначають Патріоти України.

З 1 квітня 2020 року буде підвищено пенсійний вік для жінок в Україні з 59 років до 59 років і 6 місяців. Наступне підвищення заплановано на 1 квітня – пенсійний вік для жінок зрівняється з чоловічим – 60 років. Однак до 2028 року жінкам потрібно не менше 30 років стажу, чоловікам – 35 років, а потім і ця цифра зрівняється.

Як пише видання "Сьогодні", голова комітету Верховної Ради з соціальної політики Галина Третьякова офіційно заявила про можливість підвищення пенсійного віку для чоловіків.

За її словами, головна причина – це неможливість забезпечити всіх пенсіонерів виплатами державним коштом. І вже через 10 років це може стати серйозною проблемою, оскільки у скарбниці для цього занадто мало грошей і доведеться знову переглядати формулу нарахування пенсій.

За рекомендацією Міжнародної організації праці, мінімальна пенсія повинна бути не менше 40% від заробітку. В Україні на даний момент середня пенсія становить 3064 гривні, а це всього 28%. Мінімальна пенсія – 1638 гривень, а це лише 15% від середньої заробітної плати.

В Європейських країнах рекомендації Міжнародної організації праці виконуються в середньому пенсія становить від 46% до 80% від середнього заробітку.

"Є дослідження Світового банку, за якими у 2030 році при параметрах нинішньої солідарної системи у нас пенсію за формулою будуть отримувати 40% пенсіонерів. Решта 60% отримають мінімальну пенсію. Підвищення пенсійного віку – неминучий процес", - заявила Третьякова.

Вона вважає, що підвищення пенсійного віку має бути плавним, наприклад, на один місяць у рік і почати цей процес з 2023 або 2025 року.

Хіти тижня. "Працювати не можна сидіти вдома": Перший мегаполіс України відмовився від блокади громадського транспорту - людям потрібно заробляти на шмат хліба, треба діставатись на роботу

вівторок, 7 квітень 2020, 8:00

Незважаючи на нові правила карантину, в Запоріжжі місцева влада прийняла рішення не припиняти рух громадського транспорту з 6 квітня. Про це заявив міський голова Запоріжжя Володимир Буряк, зазначають Патріоти України. За його словами, в понеділок весь...

Хіти тижня. Комаровський сказав, коли закінчиться карантин в Україні

вівторок, 7 квітень 2020, 4:00

Карантин в Україні можуть скасувати після 28 днів без нових випадків захворювання, проте велику роль зіграє те, як вчинять європейські країни. Таку заяву зробив відомий лікар Євген Комаровський в інтерв'ю Аллі Клименко. Відео з'явилося на його каналі в...