Артефакт знайшли у римському форті Віндоланда у Нортумберленді у 1992 році. Попри форму, він був помилково прийнятий за якесь пристосування для рукоділля. Через 30 років вчені все ж таки переглянули свою думку.
Суперечки щодо призначення дерев’яного пристрою велися давно. Хтось вважав, що це частина статуї, до якої торкалися для залучення удачі, а хтось вважав знаряддям для перемелювання спецій, косметики чи лікарських трав.
«Мушу зізнатися, — повідомив старший викладач археології Ньюкаслського університету Роб Коллінз. — Частина мене вважає самоочевидним, що це пеніс. Я не знаю, хто вніс його до каталогу. Можливо, хтось посоромився писати справжнє призначення предмета, або він не думав, що римляни робитимуть такі дурниці».
Останнє твердження спірне, оскільки попри те, що цей артефакт був єдиним знайденим давньоримським дерев’яним фалосом, вироби з інших матеріалів археологи вже знаходили.
До того ж про популярність «таких дурниць» серед римлян говорять численні фрески.
У дискусіях, що спалахнули навколо предмета, обговорюється і розмір знахідки. Він становить 16 см — тобто виготовлений у натуральну величину, але спочатку фалос міг бути більшим, оскільки дерево схильне до усихання з часом.
Нині давньоримський фалоімітатор знаходиться у музеї Віндоланди.
З 1 березня проіндексують пенсії практично для всіх українців на заслуженому відпочинку. У проекті бюджету ПФУ передбачено індексацію на рівні 10%, при цьому за останніми підрахунками експертів вона може становити понад 11%. Про це йдеться у матеріалі ...
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...