Група ірландських учених з’ясувала, що семаглутид здатний не тільки стимулювати секрецію інсуліну, а й відновлювати функцію імунних клітин, націлених на боротьбу з раком, передають Патріоти України.
Втрата ваги свого часу була всього лише несподіваним побічним ефектом препарату, який хворі на діабет використовують для контролю рівня цукру в крові. Він працює, імітуючи кишковий гормон під назвою GLP1, змушуючи користувачів почуватися ситими довше і знижуючи апетит.
Тепер виявилося, що семаглутид чинить ще один потенційно корисний ефект на людей з ожирінням: відновлює функцію імунних клітин, що звуться природними клітинами-кілерами, які ведуть боротьбу з раком та інфекціями.
«Ці результати є дуже позитивними новинами для людей, які живуть з ожирінням і перебувають на терапії GLP-1. Вони припускають, що переваги цього методу лікування можуть поширюватися на зниження ризику раку», — каже Донал О’Ши з Університетського коледжу Дубліна.
Невелике дослідження, в якому взяли участь 20 осіб, — це не надто багато. Але сам факт, що відновлення природних клітин-кілерів за допомогою препарату можливе, виглядає багатообіцяюче.
Природні клітини-кілери є частиною вродженої імунної системи організму, першою лінією захисту, яка починає діяти за першої ж ознаки появи аномальних клітин. Відомо, що вони націлені на ракові клітини та борються з інфекціями.
Інсульт – надзвичайно поширений стан. Щороку з інсультами в Україні госпіталізують понад 145 тисяч осіб. Передумови, що значно підвищують ризик виникнення цього стану, медики називають факторами ризику, передають Патріоти України. "Ефективна профілакти...
У Чернівцях собака породи хаскі кожного дня приходить до під’їзду, де жив його господар, якого мобілізували. Колись він був безпритульним, але знайшов дім, а тепер не полишає місце, де відчув щастя. Про це повідомила директорка департаменту соцполітики...