7 лютого 1984 року астронавт NASA Брюс МакКендлесс II увійшов в історію, здійснивши перший у світі вихід у відкритий космос без страхувального троса. Унікальний момент був зафіксований з борту космічного шаттла "Челленджер" його колегою Робертом Гібсоном. Про цю історію нагадують Lad Bible, передають Патріоти України.
Знімок, відомий як одна з найзахопливіших і найстрашніших фотографій, зроблених у космосі, назавжди став символом людської відваги і технологічного прогресу.
Для виконання цього маневру МакКендлесс використовував новий пристрій Manned Maneuvering Unit (MMU) — ранцеву рухову установку, що давала змогу вільно переміщатися в космосі. До цього моменту всі виходи у відкритий космос вимагали прив'язі до корабля. Однак МакКендлесс ризикнув опинитися в безмежному просторі, повністю покладаючись на роботу нового обладнання.
"Коли я звільнився від шатла, це було неймовірне відчуття — суміш особистого захоплення і професійної гордості. На цей момент пішли роки підготовки. Дехто був скептично налаштований, але я знав, що ми до цього готові", — розповідав астронавт згадуючи той день.
Вийшовши у вільний політ, МакКендлесс вимовив слова, що нагадують знамениту фразу Ніла Армстронга: "Можливо, для Ніла це був маленький крок, але для мене — це до біса великий стрибок".
Політ тривав 6 годин 45 хвилин, а сам астронавт не відчував величезної швидкості свого руху, оскільки шатл летів поруч із ним.
Видання зазначає, що знімок надихає мільйони людей по всьому світу, даючи змогу кожному уявити себе на місці першопрохідця. Сам МакКендлесс зазначав, що його анонімність на фото робить його "універсальним символом".
"Люди можуть уявити, що це вони роблять цей крок у безодню космосу. Можливо, це і є головна сила цього знімка", — говорив він.
Український гуморист і актор Кирило Ганін, багатьом відомий як зірка "Ліги сміху" від команди "НОС", за майже 3 роки повномасштабної війни з Росією так і не отримав повістку на проходження військової служби. За його словами, ТЦК до нього підходили лише...
Депресія — це один із найпоширеніших психічних розладів, що характеризується почуттям смутку, апатії та втратою інтересу до життя. У світі близько 280 мільйонів людей страждають від цього стану. Про це повідомила пресслужба ВООЗ, передають Патріоти Укр...