Окупаційна влада на тимчасово окупованих територіях намагається заставити дітей вчитися за російськими програмами. Учнів, які не хочуть ходити у навчальні заклади, погрожують депортувати у російські дитячі будинки для "перевиховання". Про це йдеться у дослідженні міжнародної неурядової організації Amnesty International, передають Патріоти України.
Зазначається, що організація поспілкувалася із 23 вчителями та 16 сім’ями, у яких є діти шкільного віку. Опитані українці жили під окупацією та виїхали на підконтрольну Україні територію, або досі перебувають на тимчасово окупованих територіях.
У досліджені йдеться, що попри репресії та погрози деякі вчителі та батьки намагаються організувати для дітей навчання за українською програмою. Вчителі намагаються потайки передавати учням книжки та ховати у ямах мобільні телефони і ноутбуки, аби не бути викритими окупантами.
Деякі батьки не дозволяють своїм дітям ходити у школи. Втім окупанти погрожують забрати дітей у дитячі будинки Росії. Таку історію розповіла мати 15-річної дитини з Херсонщини.
Жінка розказала, що спочатку до них навідалася вчителька, яка запиталася, чи ходитиме дитина у школу. Вже на початку вересня до сім’ї прийшли люди у військовій формі, які пригрозили відвезти дитину до російського дитбудинку.
Також організація поспілкувалася із вчителькою, яка у липні цього року виїхала з тимчасово окупованого Бердянська. Вона досі продовжує проводити онлайн-уроки з дітьми, які перебувають під окупацією. За її словами, в окупаційних школах дітей змушують вчити російську мову та гімн РФ. Жінка теж підтвердила, що усіх противників погрожують відправити у дитбудинки на "перевиховання".
Також у дослідженні стверджується, що в окупаційних школах розсилають повідомлення у яких йдеться, що Україна начебто хоче зруйнувати міста та "якщо ви не хочете, щоб Україна вбивала вас, розкажіть нам все, що ви бачите і знаєте про неї".
Жителька американського Колорадо Моніка Лонг, що самостійно виховує трьох дітей розповіла, що її діти випадково з’їли прах свого дідуся під час гри, передають Патріоти України з посиланням на The New York Post. Вона розповіла журналістам, що залишила ...
Характерно, що глобальне потепління в Україні найбільш відчувається у зимові місяці і цей процес більш значний ніж у сусідів по Європі. Фахівці вказують, що середньодобовий показник температури в країні коливається від п'яти градусів морозу до п'яти гр...