Поки мер Бердянська дає дивні поради, в Кирилівці знайшли спосіб порятунку курортників від нашестя медуз

В Азовському морі триває нашестя медуз, що заважають відпочиваючим купатися в морі, а мер Бердянська відмовляється прибирати пляжі, бо в нього нема коштів, щоб догоджати туристам, котрі годують місто. Однак не все так безнадійно, зазначають Патріоти України.

Однак вихід є — на деяких пляжах Кирилівки почали встановлювати спеціальні бар'єрні сіті. У підсумку виходить басейн з проточною морською водою, в якому можна вільно плавати, повідомляє «Ріа-М».

Однак установка подібних конструкцій — задоволення не з дешевих. Наприклад, щоб захистити 50 метрів пляжу на видаленні від берега 30 метрів, знадобиться близько 77 тисяч гривень. До того ж, як виявилося, в Бердянську є тільки одне підприємство, яке виготовляє мережі для промислового лову.

Роблять їх вручну і процес розтягується на два тижні.

Конструкція закріплюється за дно на якорях, а на вгору піднімається за допомогою спеціальних буйків. Чи витримає сітка шторм — точно невідомо. На це впливає кілька факторів — розташування, структура дна і сила стихії.

Нагадаємо, екологи Інституту рибного господарства і екології моря пояснили навалу медуз на курортах Азовського моря збільшенням їх чисельності в Чорному морі. А в Азов вони потрапляють через Керченську протоку весною. Стимулюють ріст популяції медуз і аномальна температура повітря, і поступове збільшення рівня солоності Азова через зміни у водному балансі басейну.

З архіву ПУ. От такі сусіди по будинку. "Я тобі зараз вріжу!": Яніна Соколова розповіла про інцидент з Олександром Усиком

п’ятниця, 3 грудень 2021, 18:00

Журналістка Яніна Соколова у жовтні 2019 року розповіла курйозний інцидент з її сином і українським боксером-чемпіоном Олександром Усиком. В інтерв'ю своєму колезі Сергію Іванову, опублікованому на YouTube-каналі "Ісландія", Соколова повідомила, що жив...

Жодна машина не пропустила "швидку": У Слов'янську лікарі не змогли врятувати 3-річну дитину

п’ятниця, 3 грудень 2021, 17:28

У Слов'янську Донецької області в результаті пожежі в приватному будинку загинула 3-річний дитина. Медики розповіли, що хлопчика можна б врятувати, передають Патріоти України. Трагічний інцидент стався 1 грудня, а першу допомогу дитині надали співробіт...