
Українські біженці отримали від Польщі орієнтовно два мільйони злотих (450 тисяч доларів) неправомірних виплат. Як повідомляє ресурс Rzeczpospolita, українці не дотрималися усіх належних правил, передають Патріоти України.
Установа соціального страхування (ZUS) виплачувала біженцям по 500 і 300 злотих для різних потреб. Однак велика кількість українців отримувала ці гроші з порушенням важливого правила. Ті, хто користуються цією допомогою, не можуть покидати Польщу на більш, ніж 30 днів.
Траплялися випадки, коли українці оформлювали допомогу і їхали назад в Україну. Згідно із законами Польщі такі особи повинні були попередити установу про те, що вони покинули країну.
Ті, хто отримував необґрунтовану допомогу, мають її повернути назад у польський бюджет. Країна дала їм на виконання цієї опції два роки. На даний момент відомо про те, що українці повернули 35,4 тисячі злотих – це всього 0,002% від загальної суми.
"ZUS послідовно виносить подальші рішення щодо неправомірно зібраних пільг і зобов’язує бенефіціарів повернути їх", - зазначив речник установи Павел Жебровський.
Такі дії від установи соціального страхування Польщі є наслідком змін до закону про допомогу громадянам України. ZUS отримав доступ до інформації про перетин українцями кордону. За один місяць було позбавлено виплат 3200 українців.
Польща стала першою країною, котра відкрила свої ворота для українських біженців після початку повномасштабного вторгнення Росії. Тамтешні жителі всіляко помагали тим, хто тікав від війни. Також польська влада запровадила кількаетапну підтримку біженців. У тому числі пропонувався безкоштовний проїзд на транспорті по всій Польщі, безкоштовне житло, харчування, соціальна та гуманітарна допомога.
Калорії забезпечують організм енергією, але деякі продукти містять їх настільки багато, що навіть невелика порція здатна покрити значну частину добової норми. Експерти нагадують: якщо не контролювати споживання таких продуктів, ризик набору зайвої ваги...
В Україні продовжується воєнний стан, а це означає, що п'ять категорій громадян мають обов'язково пройти ВЛК. Серед таких осіб колишні "обмежено придатні", випускниці медичних ВНЗ і не тільки, передають Патріоти України. На сторінці у Facebook Житомирс...