Яку техніку не можна підключати до генератора, передають Патріоти України.
Під час довготривалих відключень електроенергії використання генераторів вважаються одним з оптимальних альтернативних джерел електроенергії. Але, щоб вони довго служили, так само як і інша побутова техніка, та загалом, щоб не наробити біди, необхідно дотримуватися певних правил експлуатації техніки. Зокрема існує цілий список техніки, приладів, які не можна підключати до генератора. Розповідаємо, які та чому.
Якщо генератор призначений для живлення підключених до нього електроприладів, чому не можна підключити деякі їх різновиди? Річ у тому, що обмеження у правилах користування генераторами обумовлені показниками напруги та якості струму на виході.
Якість електричної енергії визначається напругою в мережі, формою синусоїди змінного струму та його частотою. Ці показники прописуються у нормативних документах, що додаються до електроприладів. І якщо відхилення напруги буде понад 10% від допустимих показників, або якщо коливання синусоїди на виході – понад 2,5%, це може призвести до виходу з ладу електронних систем. Особливо, це стосується електроніки з мікросхемами. Електроніка належить до «чуттєвої» до якості струму категорії. Таку техніку не можна підєднувати до генераторів, або використовувати для живлення лише інверторні генератори, які видають «ідеальний» струм.
Якщо мова йде про класичні бензинові та дизельні генератори експерти не рекомендують підєднувати до них такі типи приладів як:
Усі вказані прилади працюють в обмеженому діапазоні вихідної напруги та вимагають стабільних показників змінного струму. Тому їх не можна безпосередньо підключати до звичайних генераторів.
Для живлення чутливої техніки, а такою є практично вся техніка в сучасній квартирі, потрібно використовувати лише інверторні генератори. Такі генератори дорожчі на 20-25% від звичайного генератора, але вони видають «чисту» синусоїду напруги, тому до них можна під’єднувати майже усі побутові прилади.
Альтернативним рішенням є використання інверторного стабілізатора, який конвертує нестабільну напругу до допустимих показників та захищає електронні прилади від зниженої або підвищеної напруги.
Інверторні стабілізатори компактні, безшумні та демонструють найкращу точність стабілізації напруги, але й вони є й найдорожчими. Також, як стверджують експерти, підійдуть стабілізатори гібридного типу.
Журналістка Тетяна Доцяк розповіла про відновлення розслідування справи Романа Добрянського, який командував у 2014 тітушками та брав участь у розгоні протестувальників у Харкові. Про це вона написала у Facebook, передають Патріоти України. "Дзвінок на...
У Китаї водій наїхав машиною на жінку, а вона в нього закохалась. Про це сьогодні, 21 лютого, повідомило медіа South China Morning Post, передають Патріоти України. У китайській провінції Хунань одружились 36-річний чоловік Лі та його 23-річна дівчина,...