Поширена помилка набирає обертів: Мовознавець дав роз'яснення, як правильно солов'їною визначати головну ріку та однойменне місто нашої країни. Дніпро - він чи воно? (відео)

Дніпро в Дніпрі

Відомий мовознавець та педагог Олександр Авраменко в ефірі програми "Сніданок з 1+1" дав відповідь на поширене запитання щодо головної річки країни – якого роду Дніпро.

Для прикладу він навів фразу відомої ведучої – Катерини Осадчої – в ефірі однієї з програм: "Гуляй, співай, Дніпро широке". Виявилося, що тут є помилка. Правильно буде "Дніпро широкий".

"Хтось скаже: місто – воно, середнього роду. Зачекайте, в такому разі річка – вона, отже жіночого роду. Дніпро широка?! Ні", – наполягає науковець.

Авраменко розтлумачив, що за родовою ознакою треба визначати рід іншомовних незмінюваних географічних назв. Наприклад, екзотичний Балі (острів – чоловічий рід) або повноводна Міссісіпі (річка), або сонячне Тбілісі (місто).

"А ось Дніпро – це наше відмінюване слово: Дніпро, Дніпра, Дніпру, Дніпром, на Дніпрі. Запамʼятайте: Дніпро, як і імʼя Петро, чоловічого роду. І байдуже, місто це чи річка", – резюмував фахівець.

Мобілізація громадян від 50 років буде чи ні? Нардеп пояснив нюанси

четвер, 26 вересень 2024, 23:55

Директива Командування Сухопутних сил дозволяє мобілізовувати чоловіків 50-60 років винятково за окремим мобілізаційним розпорядженням. Це підтвердив народний депутат, член комітету з нацбезпеки й оборони Верховної Ради Федір Веніславський у коментарі ...

Поки інші ледь зводять кінці з кінцями: Зарплати чиновників в Україні перевищили 55 тис. грн - хто отримує найбільше

четвер, 26 вересень 2024, 22:25

У серпні 2024 року середня зарплата в держустановах зросла на 44,6% і перевищила 55 тисяч гривень, причому керівники стратегічних установ, таких як НКРЕКП (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг)...