Bamlanivimab і Etesevimab неефективні проти штамів коронавірусу, що викликають занепокоєння, у тому числі і проти варіанту "Дельта", що циркулює в Україні. Окрім того, поставлені США в Україні препарати мають низку особливостей застосування, важкореалізованих в українських реаліях. Про це в коментарі ЗМІ розповіла головний інфекціоніст, заслужений лікар Ольга Голубовська, передають Патріоти України.
Цитата:
"Найголовніше, що я хочу сказати, що ось ці моноклональні антитіла практично не працюють на штами, що викликають занепокоєння. Тому, за останніми рекомендаціями США, їх Інститут національного здоров'я - вони не рекомендують використовувати Bamlanivimab, оскільки в США циркулюють такі штами, а це і штам "Дельта". Ось тому виникає велике питання у застосуванні. І ми вже повинні звикнути, звикаємо до цього, що нам дають те, що іншим вже не треба", - пояснила лікар.
Голубовська не вважає дані препарати панацеєю. "Хочу сказати перше, що жодної панацеї, жодних диво-ліків для лікування від коронавірусної інфекції в світі, на жаль, немає. Друге, усі ці препарати повинні бути використані на амбулаторному етапі. Це найважливіше і найбільш принципове, що треба розуміти. Якщо ці препарати призначати пацієнтам у пізню стадію хвороби, починаючи з другого тижня в імунопатологічну фазу, найтяжчу, то тим самим можна навпаки посилити тяжкість перебігу захворювання", - пояснила Голубовська.
Вона уточнила, що ці препарати показані пацієнтам з легким та середнім перебігом хвороби на початкових етапах, при підозрах, що стан пацієнта в подальшому може погіршиться. "Тобто, лікар повинен визначати рівень ризику і вчасно втручатися, буквально через кілька днів від початку захворювання. Це найважливіше, інакше хворому можна навіть нашкодити", - підкреслила лікар.
За словами Голубовської, реалізувати це в українських реаліях досить складно, особливо зважаючи, що поставлено препарати, які вводяться внутрішньовенно. Окрім того, Bamlanivimab - імунобіологічний препарат, що вимагає особливих умов зберігання. Медик зазначила, що важливо також створити умови для оперативної реакції на можливе виникнення алергічних реакцій - надання невідкладної медичної допомоги.
Голубовська зазначила, що в США були створені спеціальні пункти для введення цих препаратів амбулаторним хворим. "У США організовували пункти, там були черги на введення цих препаратів. Усе буде залежати від організації", - пояснила лікар.
Контекст
5 вересня посольство США в Україні повідомило про прибуття в Україну партії медичних препаратів на загальну суму 20 млн доларів. Вантаж складався з 60 тис. флаконів "інноваційних лікарських препаратів Bamlanivimab і Etesevimab". Ліки повинні бути розподілені між лікарнями по всій Україні.
Водночас, Управління з продовольства і медикаментів США в червні 2021-го призупинило поширення для використання при лікуванні COVID-19 препаратів Bamlanivimab і Etesevimab.
США призупинили використання цих препаратів 25 червня 2021-го. До цього поєднання препаратів було рекомендовано для використання у людей з середньою тяжкістю перебігу хвороби, у яких був ризик погіршення їхнього стану.
"Наразі не рекомендується використовувати Bamlanivimab і Etesevimab, оскільки в Сполучених Штатах циркулюють варіанти (VoC), що викликають занепокоєння, які знижують сприйнятливість до обох агентів", - йдеться у рекомендаціях з лікування COVID-19, виданих FDA наприкінці серпня цього року. До варіантів COVID-19, що викликають занепокоєння, належить і штам "Дельта".
Стримінговий сервіс YouTube Music запровадив новий показник "Місячна аудиторія", який показує загальну кількість унікальних слухачів та глядачів контенту артистів на платформі. Він оновлюється щодня та дає змогу за 28 днів визначити, який виконавець бу...
Командирам на фронті не легко, вони не роботи. Що більше - армія зазнає втрат не через силу ворога, а через те, "що нас дуже мало". Про це розповіла уповноважена президента України з питань захисту прав військовослужбовців та членів сімей військовослуж...