У зв'язку з запровадженням нових правил бронювання працівників від мобілізації, в Україні почав діяти новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затверджений постановою Кабміну № 1487, передають Патріоти України.
В ньому прописано, як ведеться військовий облік на роботі, за місцем проживання та за кордоном, уточнює NV.
Крім того, в законі «Про військовий обов’язок та військову службу» визначено перелік установ, організацій, які ведуть військовий облік в Україні", та передбачено механізм обліку, звітності та перевірки згідно з Порядком.
Згідно з частиною 5 статті 34 закону, облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів за місцем їх роботи покладено на керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності.
З точки зору закону, підприємства, установи та організації є юридичними особами, які утворені та діють на підставі установчих документів (статутів, положень тощо).
ФОП є фізичною особою зі спеціальним статусом, який надає їй право здійснювати підприємницьку діяльність без створення юридичної особи. Тому, прямо ніде в законодавстві не вказано, що має відбуватися облік ФОПів.
Проте, у листі Генштабу ЗСУ від
Абзацом 11 статті 24 КЗпПУ передбачено обов’язок на працівника надати військовий квиток або інший військово-обліковий документ при прийнятті на роботу. Стосовно ФОП не було прямого зобов’язання, затвердженого законом щодо ведення їх військового обліку.
Проте, це не означає, що ФОП не можуть отримати повістку. Всі чоловіки від 18 до 60 років вважаються військовозобов'язаними під час воєнного стану в Україні. Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки передбачає, що повістки можуть вручати усім військовозобов'язаним громадянам України.
Заступник керівника Мінцифри Олександр Борняков зазначив, що бронювання не поширюється на гіг-контракторів, ФОПів, бо Міноборони не бачить їхніх спеціальностей.
«Якщо людина працює на гіг-контракті, він закінчується, то вона може написати заяву і перейти на штатну позицію», — пояснив Борняков.
Він назвав основною проблемою мобілізації та бронювання айтішників — відсутність взяття багатьох фахівців на військовий облік. А також те, що вони «не хочуть йти в ТЦК, і що робити з цим ніхто не знає».
Борняков назвав міфом те, що тих 50%, кого не забронювали, відразу забирають на війну, коли вони приходять в ТЦК.
Бронюванню також не підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які вже мають підтверджене в ТЦК право на відстрочку відповідно до підстав, зазначених у статті 23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Крім того, у листі Міноборони № 220/1469 від
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...