Із березня цього року набув чинності закон про легалізацію працівників у Німеччині. Як це працює та кому буде простіше отримати документи пояснює Юлія, яка мешкає у Кельні. Патріоти України пропонують вашій увазі її розповідь.
"Традиційний німецький перекіс десятиліттями виглядав так: людина, що знаходиться в Німеччині, але не має дозволу на проживання, не мала права працювати. Ні за що і ніколи. Тобто це безумовно зрозуміла історія, якщо ми говоримо, наприклад, про туристів. Але працювало все саме так і у випадку з шукачами політичного притулку, мільйони яких роками очікували розгляду своєї справи, мали в цей час право на матеріальну допомогу, на мед. обслуговування, на школу для дітей, на зняття житла, але не мали права працювати", - каже Юлія.
Така "турботлива" охорона ринку праці від іноземців призвела до того, що в Німеччині не вистачає 1,2 млн. фахівців в різних областях. "В останні роки німці знехотя визнавали існування проблеми, і ввели можливість полегшеного отримання робочої візи для програмістів або вчених, але вся процедура працевлаштування мала на увазі, що фахівець не емігрував до Німеччини, а приїжджав в неї попрацювати. Тому новий закон про трудову міграцію - подія дійсно революційна. Ніхто більше не намагається робити вигляд, що відпрацювавши свій контракт, людину попросять виїхати додому", - каже Юлія.
Тепер наявність у іноземця диплома про вищу або професійно-технічну освіту, який визнають в Німеччині, має таке ж значення, яке раніше могла мала тільки національність або країна походження іноземця. Також потрібно добре знати німецьку. "Ситуація змінилася, і тепер не тільки етнічні німці або євреї, але практично будь-який з вас може законно переїхати жити і працювати в Німеччину", - додає жінка.
У Полтавській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснюючи це тим, що має невелику вагу. Також він нарікав на "плутанину в датах", але суд покарав військовозобов'язаного громадянина за порушення законодавства. Про це йдеться у вироку, опубліко...
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...