Із березня цього року набув чинності закон про легалізацію працівників у Німеччині. Як це працює та кому буде простіше отримати документи пояснює Юлія, яка мешкає у Кельні. Патріоти України пропонують вашій увазі її розповідь.
"Традиційний німецький перекіс десятиліттями виглядав так: людина, що знаходиться в Німеччині, але не має дозволу на проживання, не мала права працювати. Ні за що і ніколи. Тобто це безумовно зрозуміла історія, якщо ми говоримо, наприклад, про туристів. Але працювало все саме так і у випадку з шукачами політичного притулку, мільйони яких роками очікували розгляду своєї справи, мали в цей час право на матеріальну допомогу, на мед. обслуговування, на школу для дітей, на зняття житла, але не мали права працювати", - каже Юлія.
Така "турботлива" охорона ринку праці від іноземців призвела до того, що в Німеччині не вистачає 1,2 млн. фахівців в різних областях. "В останні роки німці знехотя визнавали існування проблеми, і ввели можливість полегшеного отримання робочої візи для програмістів або вчених, але вся процедура працевлаштування мала на увазі, що фахівець не емігрував до Німеччини, а приїжджав в неї попрацювати. Тому новий закон про трудову міграцію - подія дійсно революційна. Ніхто більше не намагається робити вигляд, що відпрацювавши свій контракт, людину попросять виїхати додому", - каже Юлія.
Тепер наявність у іноземця диплома про вищу або професійно-технічну освіту, який визнають в Німеччині, має таке ж значення, яке раніше могла мала тільки національність або країна походження іноземця. Також потрібно добре знати німецьку. "Ситуація змінилася, і тепер не тільки етнічні німці або євреї, але практично будь-який з вас може законно переїхати жити і працювати в Німеччину", - додає жінка.
Новий підручник для 11 класу з історії України має "білі плями" у висвітленні подій початку повномасштабного вторгнення. Про це написала на своїй сторінці у Facebook вчителька історії із Києва Марія Воротило, передають Патріоти України. Її обурило, що ...
Міністерство оборони України проаналізувало військові спеціальності, які обрали добровольці, що звернулися до центрів рекрутингу української армії. Найбільш затребуваними виявилися ті, що пов’язані з БПЛА, також є попит на водіїв та стрілецькі спеціаль...