Мобілізація в Україні триває, і повістки призовникам видають дедалі активніше. На сьогоднішній день отримати виклик у військкомат можна не лише у громадському місці чи в поштову скриньку, а й через СМС-повідомлення. Адвокат Роман Симутін роз'яснив, що робити громадянам після отримання такого онлайн-повістку, передають Патріоти України.
"У зв'язку з тим, що Ви своїм підписом підтвердили володіння цим номером, повідомляю про необхідність прибуття такого числа в ТЦК для уточнення облікових даних і проходження ВЛК", - сказано було в смс-повідомленні.
Адвокат нагадав, що у військовий час повістки можуть вручатися особисто під підпис або рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Це закріплено у суперечливій ухвалі Кабміну від 30.12.2022 року №1487. Про жодні смс-повідомлення, дзвінки, виклики в Viber або Telegram мови в законі не йдеться.
Якщо на смартфон прийде повідомлення з подібним текстом, його можна сміливо ігнорувати. У разі отримання штрафу за неявку за таким порядком, його можна оскаржити в суді. Головне, не платити штрафу, який виписаний вам незаконно.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
На Полтавщині засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Суд призначив йому 3 роки позбавлення волі.Про це стало відомо з вироку Лубенського районного суду Полтавської області, повідомляє ТСН. Раніше його визнали придатним до служби, передають...