Повістки через СМС: Адвокат розповів, що робити призовникам в Україні

Мобілізація в Україні триває, і повістки призовникам видають дедалі активніше. На сьогоднішній день отримати виклик у військкомат можна не лише у громадському місці чи в поштову скриньку, а й через СМС-повідомлення. Адвокат Роман Симутін роз'яснив, що робити громадянам після отримання такого онлайн-повістку, передають Патріоти України.

За словами правозахисника, він нещодавно подав позов про відміну штрафу за неявку по повістці. Його клієнту надійшло повідомлення з'явитися в ТЦК за допомогою СМС-повідомлення, що нелігітимно.
"У зв'язку з тим, що Ви своїм підписом підтвердили володіння цим номером, повідомляю про необхідність прибуття такого числа в ТЦК для уточнення облікових даних і проходження ВЛК", - сказано було в смс-повідомленні.

Адвокат нагадав, що у військовий час повістки можуть вручатися особисто під підпис або рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Це закріплено у суперечливій ухвалі Кабміну від 30.12.2022 року №1487. Про жодні смс-повідомлення, дзвінки, виклики в Viber або Telegram мови в законі не йдеться.

Якщо на смартфон прийде повідомлення з подібним текстом, його можна сміливо ігнорувати. У разі отримання штрафу за неявку за таким порядком, його можна оскаржити в суді. Головне, не платити штрафу, який виписаний вам незаконно.

Власниця салону краси в Макарові, що постраждав від окупації, вимагала стерти патріотичні малюнки на асфальті. Тепер має відповідні написи на вітрині свого закладу (відео)

понеділок, 25 вересень 2023, 1:45

У Макарові Київської області стався конфлікт між переселенкою та власницею салону краси. Нібито остання ображала жінку та її чоловіка-військового за те, що їхні діти намалювали крейдою біля її салону прапор України. . За словами вимушеної переселенки ...

Платіжки за транспортування газу українцям перерахують за тиждень: Скільки доведеться платити з жовтня

неділя, 24 вересень 2023, 21:30

В Україні з 1 жовтня змінять правила розрахунку мінімальної витрати на транспортування газу. За новими правилами газові компанії зменшать суми для частини українців, передають Патріоти України. Як пише видання ГазПравда, Нацкомісія з питань енергетики...