У Києві в районі Індустріального мосту оселився лелека. Птах поважно обходить подвір’я житлових будинків і дивує своєю присутністю мешканців. Місце, яке лелека обрав для прогулянок, густозаселене і небезпечне для птахів, бо тут є безпритульні собаки і доволі швидко їздять автомобілі, зазначають Патріоти України.
Лелека поважно прогулюється між будинками на вулиці Гарматній, помічають його біля будинків на вулицях Леваневського та Ніжинській.
Деякі мешканці почали підгодовувати птаха, виносять йому воду у пластикових пляшках. Особливо, коли у Києві було надто спекотно.
"Лелека зовсім не боїться людей, навпаки, поважно прогулюється між будинками. Може зупинитися біля дверей під’їзду і роздивлятися перехожих, наче поліцейський або консьєрж. Ми помічаємо його тут вже тривалий час. Птах нікуди не відлітає, хоча візуально, наче здоровий – не кульгає, з крилами все гаразд. Можливо, він звідкись утік – ніхто не знає звідки він тут взявся", - розповідають місцеві мешканці.
Люди хвилюються за долю птаха. Кажуть, що вже скоро лелеки будуть відлітали у теплі краї, а у цього немає компанії. Та й взагалі, птах став ледве не столичним мешканцем. Можливо, йому потрібна допомога ветеринарів або надійний притулок на осінь та зиму.
У Київському зоопарку кажуть, що лелек дуже багато під Києвом, та й у столиці їх можна побачити, а от про птаха біля Індустріального мосту там не чули. У зоопарку додають, що з їжею у птаха зараз проблем не має бути. Вони полюють на маленьких мишок, жуків, ящірок, їдять рибу. До речі, ці птахи, часто селяться недалеко від водойм, які теж є у цьому районі. Можливо, лелека поселився, поруч зі ставком, а в житлові квартали заходить з цікавості.
"У цих птахів розпочинається період міграції, їх часто можна побачити і в Києві. Щодо цього лелеки, то, можливо він просто ще молодий і не навчився літати. Зараз якраз період, коли лелеки формують зграї і готуються відлітати у теплі краї. Тут потрібно з’ясувати – літає цей лелека чи ні. Може бути, що в нього не зміцніли крила. Якщо у нього є проблеми зі здоров’ям, то птаха потрібно рятувати. На нього можуть напасти безпритульні тварини. На жаль, від цього гине багато птахів", - пояснює сайту Кирило Трантін, гендиректор Київського зоопарку.
Трантін додає, що зараз у зоопарку мешкає до 20 лелек – у когось пошкоджені крила, у когось травмовані лапи. "Ми їм, звісно, допомагаємо, але не можемо підбирати усіх птахів з вулиць міста. Люди, молодці, що допомагають птаху. Але потрібно жити в гармонії з природою, а не намагатися усіх врятувати та нести до зоопарку. Якщо ж з лелекою трапиться щось критичне, то наші співробітники зможуть виїхати на місце і його забрати, але сумніваюсь, що саме цим ми допоможемо птаху", - пояснює Кирило Трантін.
Тим часом, місцеві мешканці планують звертатися до столичних зоозахисників, щоб все-таки, якось допомогти приблудному лелеці.
У четвер, 23 січня, ввечері в одному з ТРЦ Полтави чоловік зістрибнув з четвертого поверху. По дорозі в лікарню він помер. Про це повідомляє пресслужба поліції Полтавщини, передають Патріоти України. Правоохоронці кажуть, що під час проведення першочер...
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...