"Повинні стати рок-зірками": У Кабміні пояснили, як підвищать зарплату вчителям

Зарплату українським вчителям можуть збільшити у вересні 2024 року. Але для цього доведеться скасувати більшість чинних зараз надбавок, повідомив в ефірі телемарафону міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, передають Патріоти України.

За його словами, пілотний проєкт має запрацювати наступного року. "У нас немає виходу як не трансформувати систему освіти. Наступного року ми плануємо запустити масовий пілот, масштабний із новою заробітною платою", — сказав він.

Він зазначив, що зараз вчителі отримують 50 видів надбавок, але процес формування цієї тарифної сітки складний. Тому зарплати в педагогів низькі.

"Вчителі мають стати рок-зірками, вони мають заробляти точно більше, ніж середня заробітна плата в країні, а взагалі в ідеальному світі в них має бути одна з найбільших заробітних плат", — наголосив міністр.

Як зазначив Михайло Федоров, у майбутньому 80% від зарплати вчителів буде оклад, а решта — доплати. За його словами, на початку ставка буде великою.

За інформацією Міністерства освіти, середня зарплата молодого педагога складається з:

  • посадового окладу — 5 699 грн (з грудня 2021 по грудень 2023 року);
  • надбавки за вислугу років — 627 грн (10% для молодих вчителів);
  • надбавки за престижність праці — 1 254 грн;
  • винагороди за сумлінну працю — 522 грн;
  • допомоги на оздоровлення під час надання щорічної відпустки — 522 грн;
  • інших надбавок, наприклад: за класне керівництво, перевірку зошитів тощо — 1 379 грн.

Середня зарплата молодого вчителя без стажу роботи становить 10 574 грн.

При цьому розмір посадового окладу вчителя вищої категорії в Україні — 7 001 грн. Середня зарплата разом із доплатами та надбавками з грудня 2021 року по грудень 2023 року у педагога вищої категорії була на рівні 13 759 грн.

Скандал у центрі Києва: Невідомі почали розбирати один з історичних корпусів Києво-Могилянської академії. Пам'яткоохоронець б'є на сполох

п’ятниця, 9 травень 2025, 17:51

У історичному осередку Києво-Подолу, без дозволів розбирають історичну будівлю — Новий академічний корпус Києво-Могилянської академії, зведений у 1822 році. Про це повідомив дослідник історичної спадщини Дмитро Перов, передають Патріоти України. . За ...

"Інтриги колишнього топменеджера": У м'ясній компанії Добкіна відреагували на звинувачення у роботі на Росію

п’ятниця, 9 травень 2025, 17:30

Після того, як "Економічна правда" з посиланням на реєстр опублікувала матеріали справи щодо імовірного зв`язку м`ясного бізнесу Добкіних з країною-окупантом, із журналістами вийшли на зв`язок представники компанії Avesterra Group (нова назва Володимир...