У Києві протиповітряну оборону зокрема забезпечують добровольчі формування територіальних громад, скорочено – ДФТГ. Це щось схоже на тероборону, під їхньою опікою такі формування і діють. Утім, на відміну від ТРО – не отримують зарплати і забезпечують себе самі. Серед учасників є таксисти та адвокати, масажисти та судді, повідомляють Патріоти України.
Бійці одного з протиповітряних розрахунків облаштували позиції на даху звичайної багатоповерхівки. На озброєнні проти ворожих безпілотників - кілька кулеметів. “Відомий кулемет «Максим», якогось 40-кового року випуску”, - показують свою зброю хлопці.
Ще в них є пересувні зенітно-ракетні комплекси, прожектор для освітлення цілі і генератор і інше військове спорядження. Утім, цей підрозділ незвичайний - це добровольчого формування територіальної громади. Його учасники – військовими не вважаються, вони просто живуть в одному районі міста і захищають його. “Я суддя Верховного суду. З перших днів війни хотів якось допомагати”, - каже Юрій Чумак.
Чоловік у вільний від роботи час командує ротою добровольців. Його заступник – теж суддя. Пояснюють, на початку великої війни робота судів зупинилася. Вони ж пішли до військоматів, але, зарезервовані державою, потрапити на фронт не змогли. Так і з’явилося добровольче формування «Мрія», в якому натепер загалом служать зо три десятки суддів різних інстанцій.
“Щодо роботи, ну ви розумієте, перші два місяці роботи фактично не було, всі розуміють, яка ситуація була. Зараз – ми почали вже слухати справи, але ми знаходимо час. Або ми беремо на роботі увільнення, або це вихідний день. У вільний від роботи час, з 6 вечора і до 9 ранку ти можеш тут чергувати”, - переконують вони.
Підрозділ під опікою однієї з бригад тероборони, але на відміну від неї – забезпечуються коштами самих добровольців і зарплатні за це вони не отримують. “Форма десь тисячі 4-5. Берці – 2900. Бушлат – десь теж 4. Ми можемо собі це дозволити, ми закупаємо самі”, - кажуть захисники.
Та не суддями єдиними. Пліч-о-пліч з ними – й інші професії, доєднатися до добровольчих підрозділів можуть усі бажаючі. “Судді, адвокати, водії, масажисти, таксисти. Може ще хтось є, але це ті з ким ми чергували”, - розповідають хлопці про свій добробат.
Добровільні формування територіальних громад - це потужний резерв Сил Оборони, пояснює пресофіцер Павло. “Наша бригада тероборони міста Києва, фактично більшість підрозділів – вони зараз виконують бойові завдання в місцях бойових зіткнень на Сході. Добровольчі формування ДФТГ - це основа, яка фактично захищає наш тил. Вони чергують на бойових постах – не просто відбуваючи номер, а реально збиваючи ті іранські мопеди”, - каже він.
Добровольці можуть влитися й до лав Збройних сил України, звичайно після спеціальних навчань. Участь в таких формуваннях не звільняє від призову, тож надовго тут лишаються зокрема – непридатні для служби, або ж працівники критичних підприємств. У свій вільний час вони охороняють критичні об’єкти міст, або як підрозділ суддів - працюють як ППО.
На українському ринку цього тижня спостерігається зростання цін на тепличні помідори. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, передають Патріоти України. Скорочення пропозиції продукції стало ключовим чинником, що дозволив продавцям підвищити ...
Ціни на хліб в Україні зростають через здорожчання палива, нестабільність в енергоносіях, здорожчання сировини. Про це повідомив заступник очільника Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук в коментарі УНІАН, передають Патріоти України. З його слів, н...