Українець Даніїл Ткаченко з Кривого Рогу п'ять років жив та вчився в Іспанії. Він вивчав рекламу в Університеті Аліканте. Після завершення навчання вирішив повернутися та працювати в цій сфері в Україні, повідомляють Патріоти України.
"У 11-му класі поїхав на рік в США, в штат Орегон, там вивчав рекламу та маркетинг. Влітку 2013-ого повернувся в Україну, але зрозумів, що хочу й надалі вчитися за кордоном. Перед переїздом в США, на мене вийшла іспанська академія з Валенсії, яка готує іноземних студентів до вступу: написали лист, мовляв, пройдіть тест щоб поїхати на конференцію нашого навчального закладу. Я його пройшов, вирушив туди, дізнався детальніше про академію і прийняв рішення про переїзд та вступ", - каже Даніїл.
Готуватися довелося рік. Система вступу в Іспанії десь така ж як в Україні: потрібно скласти незалежне оцінювання (Selectividad). Іноземці складають іспит на рівних умовах з іспанцями, треба обов'язково пройти історію Іспанії, іспанську мову, і три дисципліни на вибір.
Спершу хлопець хотів вчити англійську філологію, але коли приїхав в Іспанію, то зрозумів, що там далеко не кожен володіє англійською. "За кілька місяців до тестування почав оперативно шукати, чим же мені займатися. Згадав, що у мене в США були предмети про рекламу, маркетинг, і що мені це подобалося. Так і вирішив", - каже хлопець.
Школа для вступу (Hispania escuela de español) розрахована тільки на іноземних студентів, більшість були російськомовними. Хоча також було чимало людей з Китаю, Франції та Італії. Все навчання – іспанською мовою. Навіть люди, які зовсім не володіли мовою, за рік складали вступні іспити. Але треба було інтенсивно вчитися.
За рік треба було взяти 10 предметів – п'ять у першому семестрі, ще п'ять – в другому. Вибирати предмети можна лише починаючи з четвертого курсу.
Кожен предмет поділяється на теоретичну та практичну частину. На теорії не відмічають присутніх, тому якщо ти можеш прочитати всю літературу самотужки і підготуватися до іспиту – можеш не ходити на половину пар, чим я і займався в останні роки.
Щоб скласти предмет, потрібно заробити 5 балів (максимум – 10). Якщо не склав, зобов'язаний його взяти наступного року. Тоді розклад стає не дуже зручним: цей "зайвий" предмет можуть запхати куди-завгодно. Домовитися з викладачем не можна.
"Усі іспити були письмовими. Списати практично неможливо. Траплялися викладачі, які за 2-3 години іспиту взагалі не сядуть на місці. Утрьох ходять колом, якщо щось побачили – виганяють на перескладання", - каже Даніїл.
В останній рік навчання в Іспанії хлопець пройшов стажування в Grupo Antón Comunicación, найбільшій рекламній агенції регіону. "Там стажувався як копірайтер, доводилося їздити в інше місто. Воно знаходилося в Ельче, а я жив в Сан-Вісенте. Тому коли на роботу треба було на 8 ранку (щоп'ятниці), то я прокидався о 5 ранку: спершу автобусом до Аліканте, потім поїздом в Ельче".
Іспанський ринок реклами набагато більший за український. "Коли я був тут на стажуванні, то побачив, що все дуже стрімко розвивається. Усі орієнтуюся на Захід, хочуть робити круті продукти. Але після стажування в Києві, зрозумів, що у нас не гірше, хоч раніше думав, що в рекламі тут нема чого ловити", - додає Даніїл Ткаченко.
18 січня до поліції надійшла заява від 30-річної жінки про встановлення місцезнаходження її цивільного чоловіка 1983 року народження. Зі слів заявниці, він перестав виходити з нею на зв'язок з 16 січня, тому що його забрали співробітники ТЦК. У своєму ...
В Іспанії «обвалився» гірськолижний підйомник, внаслідок чого десятки людей отримали поранення. Наразі відомо про щонайменше 30 постраждалих. Про це пише Sky News, передають Патріоти України. Інцидент стався на крісельному підйомнику на гірськолижному ...