В Одеській області мешкає найбільший метелик у фауні Європи, розмах крил якого досягає 15 см. Його називають велике нічне павиче око або сатурнія грушева (Saturnia pyri). Світлини метелика показав Національний природний парк Тузлівські лимани на своїй сторінці в Facebook.
Крила метелика буро-сірі з "оком" на кожному крилі. Звідси й походить назва всієї родини - павиноочки. Поширена сатурнія грушева в північній Африці, більшій частині Європи та Малій Азії. В Україні зустрічається майже скрізь.
Метелики літають з середини квітня до початку червня. За рік розвивається лише одне покоління. Дорослі комахи активні вночі, тому літаючих вночі метеликів часто плутають з кажанами.
Цікавою особливістю є те, що дорослий метелик не харчується, а живе за рахунок запасів, які накопичив на стадії гусені. Тривалість життя дорослої сатурнії складає всього тиждень-півтора.
Великі зелені гусениці до серпня місяця розвиваються переважно на плодових деревах: абрикос, груша, черешня тощо. В диких умовах віддає перевагу глоду, терену, бузку та іншим.
Метелика занесено до Червоної Книги України в категорію "вразливий".
Президент США Дональд Трамп запровадив масштабні тарифи на імпорт із різних країн, що може суттєво змінити глобальний ринок торгівлі. Зокрема, можуть значно зрости ціни на iPhone, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. За оцінками аналітик...
За даними Укргідрометцентру, через переміщення арктичного повітря та активний циклон 6-7 квітня у західних областях, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях очікуються: мокрий сніг та сніг (місцями до 15 см); ожеледиця на дорогах...