Про радіацію вони не чули: Окупанти вкрали металеві дроти з Чорнобильської зони

У Чорнобильській зоні, яка була тимчасово окупована військами РФ, наразі триває розмінування. Під час нього з'ясувалося, що загарбники вкрали із забрудненої зони металеві дроти. Про це голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив уFacebook. Він також опублікував відео з місця знахідки, передають Патріоти України.

Брухт, який випромінює радіацію, солдати "другої армії світу" склали в ящики та вивезли до РФ. Для того ж, аби звільнити місце для дротів, окупанти викинули в Чорнобильській зоні свої заряди розмінування.

Ці предмети, схожі на шланги, всередині наповнені пластидом. Їх розкидають по периметру та підривають за допомогою детонатора – якщо поруч є міни чи снаряди, все вибухає.

"Оскільки шланги зарядів займали багато місця, то й залишили їх. А натомість в ящики понабирали брухт, який тепер десь там, за поребриком, фонить", – написав Клименко.

Ворог залишив на місці своїх покинутих позицій понад 30 зарядів розмінування, які завбачливо присипав землею. Наші вибухотехніки з Нацполіції забрали їх собі, тож тепер російський арсенал працюватиме на користь України.

"Очевидно, що російським загарбникам ніхто не розповідав про небезпеку Чорнобильського лісу, де все просякнуто радіацією. Вони заривалися глибоко в землю, укріплювали свої позиції та ставили тут мінозагородження", – розповів голова Нацполіції.

Він також повідомив, що через цю особливість Чорнобильської зони там не можна проводити підрив залишених росіянами вибухонебезпечних предметів, адже тоді в повітря підніметься радіоактивний пил.

"Розмінування Чорнобильської зони – одне із найвідповідальніших завдань для поліцейських вибухотехніків. Усі небезпечні знахідки обережно вивозять та підривають на спеціальних полігонах", – ідеться в повідомленні.

Стало відомо, скільки німців більше не хочуть допомагати Україні

вівторок, 25 лютий 2025, 9:57

Майже половина опитаних німців більше не хочуть підтримувати Україну зброєю та грошима, свідчать результати опитування, проведеного інститутом дослідження громадської думки Insa для t-online, передають Патріоти України. Зокрема, 46% німців хочуть, щоб ...

Перерахунок пенсій у квітні: Ось кому його не зроблять без заяви до ПФУ і чому гроші виплатять лише у червні

вівторок, 25 лютий 2025, 9:32

З 1 квітня в Україні проводиться перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам, які станом на 1 березня відпрацювали два роки або які відпрацювали менше ніж два роки, але після призначення пенсії або її попереднього перерахунку вже минуло 24 місяці, пише На...