На Вінниччині лелеку, який поруч з людьми він стояв у живому коридорі на похороні полеглого бійця, проводжав траурну процесію до цвинтаря і лише там здійнявся у небо, віддали на зимівлю до зоопарку. Про це йдеться у сюжеті кореспондента ТСН Валерій Кузнєцов розкаже, передають Патріоти України.
Лелека Буся - новий мешканець вінницького зоопарку з незвичайною історією.
"Він йшов з в колоні з людьми, і коли його ховали, він дуже голову опустив", - каже доглядальниця зоопарку Тетяна Гончарук.
Птах став відомий на всю Україну, коли прилетів на прощання з полеглим воїном до Качківки на Вінниччині. У селі тоді проводжали в останню путь Олександра Луценка, який загинув у бою під Куп’янськом. Коли люди навколішки стояли в живому коридорі, птах теж стояв поруч, а потім ішов разом із траурною процесією до цвинтаря. Там злетів у небо. Це встигли зафіксувати місцеві журналісти.
Ветеринари запевняють - тварини бувають дуже чутливі, здатні тужити та навіть плакати. Бусю у Качківці добре знали. Ще маленьким пташеням він випав з гнізда і його вигодувала місцева жителька. Вона і попросила зоозахисників врятувати лелеку, бо взимку за ним як слід доглядати не зможе. Тому Бусю перевезли до вінницького зоопарку. Птах освоюється, перебирає харчами і виявляє норов.
"Він так адаптувався, ходить, але буває що дзьобає, може вкусити", - каже доглядальниця Тетяна Гончарук. Відвідувачів до лелеки поки що пускати не будуть, птаха обстежать і зроблять щеплення, житиме він у теплому вольєрі.
А от жителі Качківки, коли помітили, що Буся зник, занепокоїлися. А дізнавшись, що він у зоопарку, вимагають повернути назад - про це пишуть у місцевих пабліках. У зоопарку ж кажуть, Бусю забрали лише на зиму, щоб врятувати від холодів. Навесні готові повернути лелеку до рідної Качківки.
Нещодавно уряд вносив зміни до постанови щодо надання внутрішнім переселенцям субсидії на оплату оренди житла, передають Патріоти України. Йдеться про рішення Кабміну щодо надання субсидії на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житловог...
У руїнах давньої Ніневії, що лежить на лівобережжі сучасного міста Мосул (Північ Іраку), терпіння археологів було винагороджене епохальною знахідкою. Йдеться про масивний барельєф VII столітті до н. е. Його вирізняє надзвичайно детальне різьблення, на ...