Сьогодні, 2 червня, в Києві триває прощання із "госпітальєркою" — бойовою медикинею Іриною Цибух із позивним "Чека". Люди приходять у Михайлівський собор та на Майдан Незалежності. Про це повідомляє кореспондентка ТСН Наталія Нагорна, а також "Суспільне Київ", передають Патріоти України.
Ірина загинула під час ротації на Харківському напрямку 29 травня, за кілька днів до дня народження. 1 червня їй мало виповнитися 26 років.
Сьогодні ж у Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві зібралися друзі, колеги, бойові побратими Ірини.
Після панахиди в соборі похоронна процесія рушила на Майдан Незалежності. Там сотні людей прощалися з Іриною. Зазначимо, що завтра, 3 червня, відбудеться прощання із бойовою медикинею Іриною Цибух у Львові.
"Чека" залишила близьким побажання, як має виглядати церемонія прощання із нею. Замість квітів — донати на батальйон та допомога сім’ям загиблих. Ніяких штучних квітів чи пластику. Одяг — вишиванка або камуфляж (для чинних військових та ветеранів/нок)", — повідомляють на сторінці медичного батальйону "Госпітальєри".
Ірина народилася 1 червня 1998 року у Львові. Навчалася у Національному університеті "Львівська політехніка".
2017-го доєдналася до команди "Суспільного", де працювала з філіями, готувала міжрегіональні спецефіри, втілювала грантові проєкти та знімала документальні фільми, була медіатренеркою. Також брала участь в освітніх проєктах, де розвивала критичне мислення та медіаграмотність дітей у школах.
На початку повномасштабного вторгнення Ірина Цибух перебувала на сході України: в Покровську та Краматорську вона презентувала свій документальний фільм про дітей із віддалених сіл Донеччини й Луганщини, яким бракує інклюзії. Презентація стрічки мала відбутися 24 лютого в Сіверськодонецьку, а наступного дня — в Києві. Але домівки героїв фільму Ірини Цибух опинились у російській окупації, а вона повернулася до лав добровольчого батальйону "Госпітальєри", де відбула кілька ротацій на передовій ще з 2014-го. У складі батальйону Ірина забезпечувала евакуацію поранених бійців із найгарячіших місць і надавала домедичну допомогу.
"Я така ж молода дівчина, як будь-яка у Франції чи Іспанії. Ми відрізняємося тільки тим, що на нашому кордоні тоталітарний режим, котрий напав на країну, яку я дуже люблю. Мені подобається подорожувати, але жити я хочу тут. І тому я захищаю свою країну, тому й готова померти, щоб мати волю у своїй країні", — сказала Ірина в інтерв'ю для "ELLE Україна" майже два роки тому.
Юрій Цибух — брат загиблої парамедикині — повідомив, що Ірина залишила посмертний лист. Він опублікував його і написав про Ірину, як про найкращу людину в цьому світі.
"Загинула моя люба сестра, подруга Чека, найкраща людина в цьому світі. Мене зараз наповнює пустота, але Іринці є що сказати, вона залишила посмертний лист: "Привіт, прийміть мої співчуття, не люблю, коли ви сумуєте, але мине час, і цей розпач розсіється, доведеться продовжувати жити життя.Тому не гайте час на страждання, живіть далі. Зараз 19:19, субота 8 квітня 2023 рік, ми з 5м екіпажем працюємо для розвідки 80 бригади, на фоні грає Dream on від Аerosmith і вирішила, що за цей рік випадало так багато можливостей загинути, що можна знайти хоча б одну, щоб написати посмертний лист. Сумно, що ми проживаємо настільки немічні, залежні від суспільного схвалення життя, що лише смерть дозволяє проживати абсолютну свободу. Однак біда у тому, що життя закінчилось і ця свобода більше не має ніякого змісту. Сьогодні і навіки мені всеодно, що про мене, про вас, про цей текст, про усе скажуть люди. Наберуть ці речення лайки чи ні, нарешті нічия думка мене не цікавить, я померла...".
Нагадаємо, на Facebook-сторінці "Госпітальєрів" також поділилися кількома цитатами Цибух. Зокрема, доброволиця говорила: "Єдиний вибір про свободу в країні, де йде війна... єдина історія про волю в цьому контексті — це боротьба за цю волю".
Кабінет міністрів пропонує встановити на рівні закону виплату 15 млн гривень родинам цивільним, які загинули при захисті України від агресії Росії. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передають Патріоти України. Як зазначив Шмигаль, уряд подає...
Військовий, командир відділення 24-ї ОШБр "Айдар" ЗСУ Станіслав Бунятов окремо подякував тим росіянам, котрі вирішують придбати гру "S.T.A.L.K.E.R. 2" та, таким чином, доклались до допомоги Збройним силам України. Про це він написав на своєму Telegram-...