Довгий час дослідники не могли пояснити, чому і як кішки можуть видавати муркотіння. Нове відкриття, про яке повідомляється в журналі Current Biology, кидає виклик раннім припущенням про те, яким чином кішки видають цей унікальний звук, передають Патріоти України.
Науковці під керівництвом Крістіана Гербста, фахівця з голосу з Віденського університету та Університету Шенандо, виявили, що домашні кішки мають спеціальні «подушечки» в їхніх голосових зв’язках, які дають їм змогу видавати низькочастотні звуки, які зазвичай більш характерні для великих тварин.
Це нове відкриття викликає сумніви в тому, що муркотіння вимагає активних м’язових скорочень або нейронного контролю з боку кішки. Дослідження, під час якого вивчали гортані восьми домашніх кішок, показало, що муркотіння може відбуватися автоматично після сигналу від мозку, без активних зусиль з боку тварини.
Хоча нове дослідження викликає безліч запитань, деякі вчені припускають, що розв’язання цієї загадки може потребувати складнішого підходу, який враховує як нейрональний контроль, так і анатомічні особливості голосових зв’язок кішок. Таким чином, таємниця муркотіння кішок залишається актуальною, дослідники продовжують досліджувати цей унікальний аспект котячої поведінки.
Начальник Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко заявив, що через порушення правил мобілізації в Україні вже заблоковані рахунки 26 тисяч громадян. Про це він розповів у телеефірі, передають Патріоти України. «По к...
В Одеській області помер працівник ТЦК і Одеський центр комплектування та підтримки спростував повідомлення ЗМІ про те, що співробітник помер від передозування наркотиками. Свою позицію Одеський обласний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦ...